Czytasz: IV edycja Pola Nadziei 2018
IV edycję akcji "Pola Nadziei 2018" w Katowicach poprowadzą wspólnie dwa hospicja: Hospicjum św. Franciszka oraz Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II.

Ideą kampanii jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów.

W ramach tego przedsięwzięcia zostały już w październiku posadzone cebulki żonkili w przestrzeni miejskiej. Planowane jest przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, a także "Żółty Marsz Nadziei" (wiosną 2018) w centrum Katowic. Wszystkim zaangażowanym w akcję towarzyszy  żonkil- kwiat symbolizujący nadzieję. Podsumowaniem kilku miesięcy działań będzie Piknik rodzinny (w maju 2018). Przez cały rok pracownicy Hospicjów wraz z wolontariuszami dokładają wszelkich starań, aby przełamać społeczne tabu dotyczące opieki nad drugim człowiekiem, szczególnie w chorobie nowotworowej. Zapraszamy do udziału i pomocy w akcji hospicyjnej, a także do śledzenia informacji na temat programu "Pól Nadziei 2018" na www.hospicjumkatowice.pl oraz na naszym profilu facebookowym.

Czytaj więcej