Czytasz: Islamski symbol na wodzie "Żywiec Zdrój"? (AKTUALIZACJA)

Islamski symbol na wodzie "Żywiec Zdrój"? (AKTUALIZACJA)

Zawrzało na Facebooku i Twitterze. Żywiec: Kompozycja widoczna na etykiecie jednoznacznie pokazuje biwakowanie nocą.

Aktualizacja:

Miriam Shaded nie daje za wygraną i na Facebooku odpowiada firmie Żywiec Zdrój. - Nawet zakładając, ze chcieli Państwo przedstawić jedynie nocne biwakowanie, niezmiernie dziwi mnie fakt, że jedni z największych i najlepiej opłacanych specjalistów, rysują gwiazdkę w miejscu księżyca, gdzie pada nań cień… - komentuje.

Zobacz cały wpis:

Wcześniej pisaliśmy:

Na Facebooku wywiązała się afera. Według jednej z użytkowniczek portalu na etykiecie butelki wody Żywiec Zdrój znajdują się islamskie symbole. Spółka odpowiada: obrazek pokazuje biwakowanie nocą.

- Nie wiem jak wy, ale ja juz nie kupuje... Dla mnie symbole mają znaczenie. Jak krzyżyk na piersi, jak obrączka na palcu. Ponadto lepiej dla naszej gospodarki kupować Polskie produkty. Cytując jednego z obserwujących "W ramach sprostowania. Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, która przechodzi akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną. Istnieją 2 powody umieszczania symboli Islamu przez Francuski koncern Danone: 1. Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha 2. Wyznawcy Allaha we firmie Danone stanowią większość, niż zwykli francuscy obywatele z pozostałych wyznań." - Dominik Tomaszewski - pisze na Faceboku i Twitterze Miriam Shaded.

Pod postami lawina komentarzy, także mocno nieprzychylnych. Internauci komentują także: "nie będziemy kupować!".

Spółka Żywiec Zdrój komentuje

- Kompozycja widoczna na etykiecie jednoznacznie pokazuje biwakowanie nocą – znajduje się na niej symbol namiotu, księżyca i trzech gwiazd oraz napis „Z wodą w plecaku na super biwaku”. Z zaskoczeniem przyjęliśmy więc inną interpretację tym bardziej, że jedyną naszą intencją było przypominanie o zdrowym nawodnieniu podczas wakacyjnych aktywności. Żywiec Zdrój nie dyskryminuje, nie wyróżnia, ani nie promuje żadnych wybranych postaw, w szczególności dotyczących takich obszarów jak przekonania religijne, płeć, rasa, narodowość, poglądy czy orientacja - czytamy w poście opublikowanym przez "Żywiec Zdrój" na Facebooku.

Czytaj więcej