Czytasz: Zobacz filmową zapowiedź INTRO Festivalu 2018 [WIDEO]

Zobacz filmową zapowiedź INTRO Festivalu 2018 [WIDEO]

Festiwal już w ten weekend w Raciborzu.

Filmowa zapowiedź INTRO FESTIVAL 2018 trwa tylko 60 sekund, ale to zdecydowanie wystarczy, by dotknąć esencji wydarzenia i poczuć jego klimat. Koniecznie zobacz ten efektowny trailer:

INTRO Festival 2018 - trailer:


Ten obraz mówi sam za siebie: w jednym klipie ujęto cechy wyróżniające ambitny festiwal, który już po raz piąty odbędzie się w Raciborzu. Film  jest dostępny pod adresem Fundacja INTRO Light zezwala na wykorzystanie, zamieszczanie i pobieranie video w celach promocyjnych. Posiada również zezwolenie autora tekstu i muzyki do wykorzystania dzieła w filmie.

Nie bez przyczyny w trailerze pojawia się utwór Högni, a dokładnie - „Komdu með” . Artysta z Islandii wystąpi w Raciborzu w sobotę, 14 lipca.

Najwyższej klasy brzmienie

W tym roku na scenie INTRO Festival pojawią się m.in. VITALIC, APPARAT Dj, HVOB RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA oraz PRESIDENT BONGO. Ponadto, po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi wschodząca perła elektroniki NOLAH z Hiszpanii, czy SAHALE z Francji. Line-up obejmuje w sumie niemal 50 artystów o różnej wrażliwości muzycznej, dzięki czemu każdy z 2 festiwalowych dni będzie równie intrygujący.

Istotne są nie tylko same nazwiska i osobowości artystów, ale także jakość brzmienia, którą można usłyszeć podczas INTRO Festival. Wydarzenie ma miejsce na dziedzicu Zamku Piastowskiego, tuż przy zabytkowej kaplicy z XIII wieku.

- Obiekt zapewnia niezwykły klimat, a przy tym doskonałą akustykę; selektywne brzmienie porównywane klasą z wielkimi festiwalami zagranicznymi. INTRO jest przez to doceniane zarówno przez publiczność, jak i samych artystów - podkreśla Odyseusz Olbiński, dyrektor INTRO Festival.

...w niezwykłej oprawie artystycznej

Zamek, a ściślej - bryła kaplicy św. Tomasza Becketa z Canterbury - staje się podczas INTRO „płótnem” dla artystów XXI wieku. Ci, korzystając z projektorów wielkiej mocy i Mappingu 3D, przeniosą publiczność do nowej rzeczywistości. Sztuka generatywna (bo tak nazywana jest ta nowoczesna forma twórczego wyrazu) daje ogromne możliwości, a INTRO Festival czerpie z nich coraz większymi garściami.

Światło i muzyka wypełnią nie tylko zamkowy dziedziniec, ale także „zawładną” Parkiem Zamkowym. Drzewa staną się instalacjami artystycznymi, a całe otoczenie Zamku zyskuje zupełnie odmienny charakter.

Nowoczesne technologie „goszczą” w miejscu z długą historią, a powstały w ten sposób kontrast decyduje o unikalności INTRO Festival.

INTRO Festival 2018 - BILETY: www.biletomat.pl/festiwale/intro-festival-2018-6542/