Czytasz: Katowice znów stały się stolicą gier komputerowych [aktualizacja]

Katowice znów stały się stolicą gier komputerowych [aktualizacja]

Wczoraj rozpoczęły się dwa tygodnie esportowych emocji. Gdzie kupić bilety na IEM 2018?

Intel i ESL organizują dwa weekendy esportowej rywalizacji w Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Łączna pula nagród w turniejach to aż 6 300 000 mln złotych!

Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach. Co czeka na graczy?

Intel, lider wydajności w kategorii PC gaming, oraz ESL, największa na świecie firma esportowa, ponownie połączyły siły i stworzyły największe esportowe wydarzenie w 2018 roku. Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stały się arenami jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel, który rozpoczął się wczoraj i zakończy dziś, oraz Intel Extreme Masters World Championship Katowice (IEM Katowice), który i odbędzie się 2-4 marca.

Zmagania te przyciągną najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia jest całkowicie darmowy, biletowane są jedynie miejsca siedzące, nocleg i gadżety.  

Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach:

IEM Expo 2018 w Katowicach

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wracają największe targi utrzymane w tematyce esportowej – IEM Expo, które trwają w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tym razem odwiedzający mogą obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy! IEM Expo to ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy esportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa.

ESL One Katowice 2018

ESL One Katowice powered by Intel jest pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który ma miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostanie wyłonionych na podstawie kwalifikacji rozgrywanych w sześciu regionach i powalczy o lwią część puli nagród. W tej znajdzie się ok. 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają w sumie sześć dni, a faza pucharowa gości na dużej scenie w Spodku od wczoraj!

Światowe finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego gamingowego cyklu turniejów, będą największym i najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii IEM. Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018 wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 000 000 złotych. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 000 złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

IEM Katowice będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci 1 000 000 dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL. Szansę na zgarnięcie ogromnej sumy mają na ten moment FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming – każda z drużyn zdobyła już bowiem jedno trofeum.

Podczas czwartej edycji IEM Expo obecne są czołowe marki z branży esportowej, firmy technologiczne oraz influencerzy. Na trzech oddzielnych scenach esportowych rozgrywane są dodatkowe turnieje w gry, których nie będzie na scenie głównej. W Intel Experience Zone odwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię VR. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Przedstawiciele firm będą mogli się bowiem spotkać w stworzonej w tym celu strefie.

Katowice stolicą esportu

- Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM - największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe - mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach BILETY

Wstęp na IEM 2018 w Katowicach jest bezpłatny, jednak Ci, którzy zdecydują się uczestniczyć w imprezie bez biletów, powinni liczyć się z tym, że będą musieli stanąć w bardzo długich kolejkach. Może więc warto pokusić się o bilety na IEM 2018 w Katowicach?

 

IEM 2018 Katowice BILETY: Intel Extreme Masters 2018 - 2-4.03.2018:

- 60zł - Bilet jednodniowy na IEM 2018 w Katowicach
- 150zł - Karnet 3-dniowy na IEM 2018 w Katowicach
- 500zł - Karnet 3-dniowy Premium (CS:GO) na IEM 2018 w Katowicach
- 500zł - Karnet 3-dniowy Premium (SC2) na IEM 2018 w Katowicach
- 4000zł - Bilet GODMODE (Nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP i inne bonusy) na IEM 2018 w Katowicach

UWAGA:
Dla IEM 2018 limit zakupu biletów na jedno zamówienie wynosi 3 bilety.

Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach - gdzie kupić bilety?

Bilety na IEM 2018 dostępne w stacjonarnych punktach sprzedaży: EMPiK, Saturn Media-Markt.

Czytaj więcej