Czytasz: Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach

Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach

Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach przyniesie kilka niespodzianek.

To już oficjalne. Intel Extreme Masters 2018 odbędzie się w Katowicach w dniach 2-4 marca. To największe i najbardziej prestiżowa edycja będąca wielkim finałem mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II.

Jak zapowiada organizator finały IEM 2018 poprzedzą sześciodniowe zawody i playoffy obu tytułów.

- Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą e-sportu. Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM - największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe i już dziś zapraszam do Katowic! - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. W listopadzie w sprzedaży pojawią się bilety wcześniejszego wstępu, których część gwarantuje także gadżety, miejsca siedzące czy nocleg.

Targi IEM Expo

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wrócą największe targi utrzymane w tematyce esportowej – IEM Expo, które ponownie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednak tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy! Na IEM Expo składać się będzie ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy esportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa.

ESL One Katowice

ESL One Katowice powered by Intel będzie pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który będzie miał miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostanie wyłonionych na podstawie kwalifikacji rozgrywanych w sześciu regionach powalczy o lwią część puli nagród. W tej znajdzie się ok. 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają w sumie sześć dni, a faza pucharowa zagości na dużej scenie w Spodku 24-25 lutego 2018.

Światowe finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego gamingowego cyklu turniejów, będą największym i najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii IEM. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 000 000 złotych. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 000 złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

IEM Katowice będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci 1 000 000 dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL. Szansę na zgarnięcie ogromnej sumy mają na ten moment FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming – każda z drużyn zdobyła już bowiem jedno trofeum.

Podczas czwartej edycji IEM Expo obecne będą czołowe marki z branży esportowej, firmy technologiczne oraz influencerzy. Na trzech oddzielnych scenach esportowych rozgrywane będą dodatkowe turnieje w gry, których nie będzie na scenie głównej. W Intel Experience Zone odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię VR. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Przedstawiciele firm będą mogli się bowiem spotkać w stworzonej w tym celu strefie.

Bez League of Legends

Fani odnotowali brak rozgrywek w League of Legends. Część z ulgą, inni ze smutkiem.

- Szkoda że Riot nie zgodził się na League of Legends na IEM- ie - pisze Patryk z Kartuz.

- Super, nie będzie dzieciarni z Lola - cieszy się Edward Płotka z Gdańska.

Dota 2 - ESL One Katowice  

Jeszcze w lutym odbędzie się inne prestiżowe wydarzenie e-sportu. Od 20 lutego w Polsce odbędą się rozgrywki Dota2. Weźmie w nich udział 16 najlepszych drużyn świata. Finały rozgrywek odbędą się w katowickim Spodku.

Sprzedaż biletów na oba wydarzenia rusza w listopadzie.

Tak było na IEM Katowice 2017

 

Czytaj więcej