Czytasz: Znamy datę Intel Extreme Masters 2017

Znamy datę Intel Extreme Masters 2017

Miłośnicy e-sportu z całego świata spotkają się w Katowicach, by walczyć o 2,5 miliona złotych

Impreza odbędzie się piąty raz z rzędu w katowickim Spodku oraz MCK-u. Elita graczy z całego świata będzie walczyć o tytuł najlepszego w League of Legends, Counter Strike'a: Global Offensive oraz Star Crafta II. Przyszłoroczna rywalizacja championów e-gamingu będzie trwała dwa weekendy. Pula nagród szacowana jest na ok. 2,5 miliona złotych.

Finały rozgrywek League of Legends odbędą się 25-26 lutego w Spodku. Z kolei decydujące zmagania Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II zaplanowano na kolejny weekend – 3-5 marca – i odbędą się zarówno w Spodku, jak i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W marcowej odsłonie rozgrywek jednocześnie odbędzie się IEM Expo, podczas którego odwiedzający będą mogli spędzić czas biorąc udział w konkursach, spotykając influencerów czy grając w strefach free to play. 

KATOWICE NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE NA ŚWIECIE

Zeszłe finały IEM w Katowicach pobiły rekordy ESL. Było to jedno z najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych w historii, które przyciągnęło przed ekrany ponad 34 miliony unikalnych oglądających, a w najlepszym momencie zmagania oglądało ponad 2 miliony osób jednocześnie.

Wstęp na IEM 2017 w Katowicach jest bezpłatny, jednak podobnie jak w latach ubiegłych dostępne będą bilety wcześniejszego wstępu. Sprzedaż biletów na IEM 2017 w Katowicach rozpocznie się 15 grudnia br.

Czytaj więcej