Czytasz: IEM 2017. Tysiące osób bawi się podczas święta e-sportu

IEM 2017. Tysiące osób bawi się podczas święta e-sportu

Drugi weekend zawodów Intel Extreme Masters to nie tylko zmagania graczy, ale także targi gier, ciekawostki technologiczne i cała masa dobrej zabawy. Zobaczcie zdjęcia z samego centrum IEM 2017.

Trwa drugii weekend 11. sezonu mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach. 

Tegoroczna impreza została rozłożona na dwa weekendy. Łączna pula nagród to ok. 2,5 mln zł.

Wydarzenia odbywają się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Turniej co roku gromadzi tysiące miłośników gier komputerowych, którzy od rana ustawiają się w długich kolejkach przed wejściem.

Poprzedni weekend należał do fanów legendarnej gry League of Legends. W finałach triumfowała drużyna Flash Wolves z Tajwanu.

Trwający od wczoraj drugii weekned zawodów to decydujące zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz StarCraft II. Oprócz turnieju, odbędzie się także IEM Expo, którego uczestnicy będą mogli brać udział w konkursach, obejrzeć nowinki technologiczne, porozmawiać ze znanymi w tym kręgu osobami czy pograć w strefach free to play. Wydarzeniom tym towarzyszyć będą osobne turnieje.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie. Podczas tej strzelanki sieciowej z gatunku first-person shooter gracze wcielają się w terrorystów lub antyterrorystów i prowadzą między sobą walki. Do światowej czołówki zespołów grających w CS:GO należy polska drużyna Virtus.pro. Jednak w czwartek, niespodziewanie "Virtusi" odpadli w fazie grupowej. Zostaną też rozegrane w strategii w czasie rzeczywistym StarCraft II - jednej z najpopularniejszych na świecie. Pula nagród też wynosi ok. miliona zł, a ostateczna rozgrywka również odbędzie się w niedzielę.

 

Wydarzenie IEM co roku gromadzi w Katowicach tysiące fanów. Finały sezonu Intel Extreme Masters 2017 odbywają się w Polsce po raz piąty.

 

 Zdjęcia: Daniel Bodzenta

 

Czytaj więcej