Czytasz: Innowacja! Naturalny lifting twarzy

Innowacja! Naturalny lifting twarzy

Bezpieczne, natychmiastowe odmłodzenie skóry twarzy bez użycia skalpela. Żadnych sztucznych wypełniaczy, tylko najbardziej wartościowe własne komórki tłuszczowe wraz z komórkami macierzystymi. Rozwiązanie lipofilling proponuje Klinika Skin Laser Lubelscy

 

Z upływem czasu skóra twarzy w naturalny sposób traci swoją jędrność i sprężystość. Pojawiają się zmarszczki, bruzdy i nierówności. Wiele kobiet zaczyna się wówczas zastanawiać nad zabiegami, które mogłyby zatrzymać upływ czasu i pomogły im poczuć się komfortowo i pięknie w dojrzałym wieku. Zaczynają rozważać zastosowanie dostępnych rozwiązań medycy estetycznej i chirurgii plastycznej.

Lipofilling, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, który proponuje Klinika Skin Laser Lubelscy w Katowicach, to przede wszystkim niskie ryzyko powikłań i brak wystąpienia alergii, a także krótki okres rekonwalescencji.

 

- To także efekt bardzo naturalnego odmłodzenia. Pacjentki nie muszą się obawiać przerysowanego, nienaturalnego efektu - podkreśla Krystyna Lubelska, specjalista chorób skóry i kierownik medyczny kliniki.

 

- Rozwiązanie to pozwala naturalnie, skutecznie skorygować bruzdy czy wymodelować usta i policzki. To sposób na wyraźne i satysfakcjonujące wypełnienie niedoborów tkanek, zapewniające estetyczny i naturalny efekt. Lipofilling budzi skórę do życia. Motywuje ją do pracy, dzięki czemu następuje regeneracja naszej skóry – dodaje doktor Lubelska.

 Na czym polega lipofilling?
 

Nieinwazyjny lifting skóry twarzy w Katowicach polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, a następnie przeczepieniu jej w twarz.

Lekarz pobiera niewielką ilość tkanki tłuszczowej. Następnie zostaje ona przygotowana do przeszczepienia. Proces ten odbywa się przy odpowiednim odseparowaniu komórek za pomocą specjalistycznej, nowoczesnej wirówki Adivive, która w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod. Wyodrębniane są tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki – mówi doktor Krystyna Lubelska.

Jak wygląda lipofilling z komórkami macierzystymi?

 - Na pewno nie jest to zabieg bolesny – podkreśla pani doktor. Pacjent odczuwa nakłucie igłą podobnie jak w przypadku wypełniania twarzy innymi preparatami, wypełniaczami. To, co wyróżnia zabieg i stanowi o jego naturalności, to brak wykorzystania sztucznych substancji (jak np. kwas hialuronowy) oraz materiałów (np. implanty).

 

Przygotowaną tkankę tłuszczową wraz z komórkami macierzystymi uzupełniamy zapadnięte policzki, skronie, bruzdy oraz okolice ust. Materiał wypełniający w przypadku lipofillingu nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta.

- Wskazaniami są ubytki tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy i kości policzkowych, utrata elastyczności skóry twarzy, bruzdy, zmarszczki, opadające policzki – wymienia szefowa kliniki Skin Laser Lubelscy w Katowicach. Ale nie tylko.

Lipofilling pomaga również przy utracie jędrności skóry szyi, dekoltu, dłoni, a także w przypadkach ubytku tkanki po wypadkach i urazach.

U niektórych Pacjentów po zabiegu mogą występować miejscowe zaczerwienienia i lekki obrzęk, ale jest to kwestia indywidualna.

 

Zalety zabiegu w Skin Laser Lubelscy w Katowicach

 

Niskie ryzyko powikłań – to jedna z zalet zabiegu.  Ponadto wśród innych plusów Krystyna Lubelska, specjalista chorób skóry i kierownik medyczny kliniki, wymienia komfort psychiczny, krótki czas rekonwalescencji. Na sam zabieg pobrania tkanki tłuszczowej i ostrzykiwania twarzy pacjent musi zarezerwować około 3 - 4 godzin. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach – skóra staje się jędrniejsza, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość. Niewielkie nacięcia konieczne do pobrania tkanki tłuszczowej ulegają zagojeniu już po kilku dniach. Po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.

 

- Warto podkreślić, że zabieg może być wykonywany przez cały rok w tym w okresie letnim - ekspozycja na słońce nie wpływa na skuteczność zabiegu oraz nie jest przeciwskazaniem do zabiegu – mówi doktor Krystyna Lubelska.

 

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Podczas zabiegu lipofillingu w Klinice Skin Laser Lubelscy w Katowicach wraz z tkanką tłuszczową przeszczepiane są komórki macierzyste. To oznacza, że podczas jednego zabiegu mamy efekt liftingu, wygładzenia zmarszczek, wymodelowane rysy twarzy oraz z uwagi na obecność komórek macierzystych silną regenerację skóry bez ryzyka wystąpienia alergii.

Komórki macierzyste to bardzo istotne komórki w naszym organizmie. Mają ogromne zastosowanie w medycynie, obecnie wykorzystywane są również w medycynie estetycznej w najlepszych klinikach w Polsce.

 

- Komórki macierzyste to niewyspecjalizowane komórki, które w zależności od potrzeby organizmu mają zdolność przekształcania się we wszystkie rodzaje ludzkich komórek. W uniwersalny sposób odpowiadają na potrzeby organizmu, dostosowując się do nowego miejsca i funkcji – mówi Krystyna Lubelska, specjalista chorób skóry i kierownik medyczny kliniki.

 

Komórki macierzyste mają również niezwykłą zdolność podążania w kierunku tkanki lub narządu dotkniętego procesem chorobowym. Doskonale rozpoznają na miejscu problem i regenerują uszkodzenie. Efekt działania komórek macierzystych jest przy tym całkowicie naturalny.

 - Zastosowanie komórek macierzystych w celu poprawy kondycji skóry to przełom w medycynie estetycznej – podkreśla Krystyna Lubelska, założycielka Kliniki Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy.

 Jakich efektów można się spodziewać?

W trakcie pierwszego zabiegu przyjmuje się około 70% komórek, wskazane jest wykonanie drugiego zabiegu po upływie 6 miesięcy

Uzyskuje się wygląd osoby młodszej o kilkanaście lat. Zmarszczki zostają wygładzone, cera nabiera blasku, podnoszą się opadające policzki, znikają przebarwienia i rozszerzone pory.

Można powiedzieć, że poprzez regenerację własnych tkanek następuje widoczne cofnięcie czasu.

Czytaj więcej