Czytasz: Burze z gradem od południa!
Wydano ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa śląskiego.


IMGW-PIB prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu. Może spaść do 25 mm deszczu, silne porywy wiatru dochodzące nawet do 70 km/h. Lokalnie może wystąpić gradobicie. Ostrzeżenie obowiązuje w naszym województwie od dziś od godz. 13:00, aż do środy, godz. 3:00.

Prognoza pogody na ostatnie dni maja

IMGW informuje, że Europa południowa oraz zachodnia znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, natomiast nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże. Polska jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Północnym i północną Rosją. Z zachodu na wschód przemieszcza się ciepły front atmosferyczny. Po południu do zachodnich województw dotrze kolejny front atmosferyczny. Nadal napływa ciepłe, polarno-morskie powietrze, tylko krańce północno-wschodnie pozostają w nieco chłodniejszej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

PROGNOZA POGODY NA 30 MAJA

We wtorek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i południu, kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północnym wschodzie, około 28 st. C w centrum do 32 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm deszczu, a na Pomorzu lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C na północnym zachodzie do 18 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na Pomorzu oraz w czasie burz do 70 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich.

Prognoza pogody na 31 maja

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie oraz w Karpatach także burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 - 20 st. C na północy kraju do 23 - 26 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu i w czasie burz do 75 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 28st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu lub burz z gradem.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Czytaj więcej