Czytasz: IMGW: ostrzeżenia przed ulewami i burzami

IMGW: ostrzeżenia przed ulewami i burzami

Wydane przez IMGW ostrzeżenia pierwszego stopnia (ostrzeżenie najsłabsze w trzystopniowej skali) obowiązują w 11 województwach m.in. w opolskim oraz śląskim.


Od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka dla jedenastu województw prognozowane są intensywne opady i burze. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wydane przez IMGW ostrzeżenia pierwszego stopnia (ostrzeżenie najsłabsze w trzystopniowej skali) obowiązują w województwach: opolskim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniej części woj. mazursko-warmińskiego i zachodniej i północnej woj. mazowieckiego oraz drugiego stopnia dla woj. dolnośląskiego.

Ostrzeżenia dotyczą wstąpienia intensywnych opadów deszczu oraz burz z gradem. Te drugie prognozowane są w woj. świętokrzyskim, śląskim i małopolskim.

 

 

IMGW wydało również ostrzeżenia hydrologiczne dla trzech województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego - pierwszego stopnia i dla dolnośląskiego - drugiego stopnia. Prognozowane są wzrosty stanu rzek od 60 do 80 cm.  

- Na rzekach, szczególnie górskich i podgórskich, mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze - informuje IMGW. 

 

Czytaj więcej