Silesion.PL

serwis informacyjny

ILS wynajmuje park magazynowy w Będzinie

Firma ILS, która w grupie Inter Cars odpowiada za usługi magazynowe, dystrybucyjne oraz transportowe, wynajęła 22 500 mkw. powierzchni magazynowej w parku Mapletree Park Będzin. W transakcji najemcę reprezentowała firma Colliers.

– Nowy obiekt w Będzinie to już kolejna lokalizacja na Górnym Śląsku, gdzie firma ILS prężnie się rozwija. Tak duża transakcja stanowi potwierdzenie, że mimo wyzwań, z jakimi muszą się dziś mierzyć zarówno najemcy, jak i wynajmujący – inflacja czy wzrost cen energii – Polska wciąż pozostaje atrakcyjnym kierunkiem. Wysoka podaż dobrej jakości powierzchni, dostęp do wykwalifikowanej kadry i stosunkowo niskie koszty prowadzenia działalności to główne czynniki zachęcaje firmy do dalszej ekspansji lub lokowania biznesu w Polsce – mówi Paweł Nosal, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers.

Mapletree Park Będzin to centrum dystrybucyjne, składające się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni około 46 tys. mkw. Dużym atutem parku jest jego lokalizacja – przy autostradzie A4, będącej częścią trasy E40 – najdłuższego szlaku komunikacyjnego łączącego wschód i zachód kraju, a także w pobliżu trasy E75, która jest z kolei główną arterią prowadzącą z północy na południe i zachód kraju. Oddalone tylko o 13 km Katowice zapewniają dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, a dodatkowe linie kolejowe i połączenia autobusowe umożliwiają łatwy i szybki dojazd do centrum logistycznego.

– Niezmiernie cieszy nas zaufanie, którym powtórnie obdarzyła nas tak renomowana firma, jaką jest ILS. Doceniamy wybór naszego najemcy, pomimo silnej konkurencji w regionie Górnego Śląska i Zagłębia. Jestem przekonana, że Mapletree Park Będzin, oferujący wysoki standard powierzchni magazynowej, która została zaadaptowana stricte pod profil działalności ILS, stanie się miejscem dalszego dynamicznego rozwoju firmy w Polsce. Dziękuję ekspertom z firmy Colliers za współpracę i wsparcie w wypracowaniu najlepszych rozwiązań dla obu stron transkacji – mówi Emilia Szyszka, Vice President w Mapletree.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *