Czytasz: To już oficjalne: Ilona Kanclerz kandydatką na prezydenta Katowic

To już oficjalne: Ilona Kanclerz kandydatką na prezydenta Katowic

01:37
Reprezentowała już PSL i Nowoczesną. Czyją kandydatką jest tym razem?

W wyborach samorządowych w 2014 r. kandydowała z listy PSL. Rok później o miejsce w Senacie walczyła z list Nowoczesnej. W tym roku będzie kandydatką na prezydenta miasta Katowice. Czyją? Śląskiej Partii Regionalnej.

ŚPR nie uporała się jeszcze z procesem rejestracji, a już zapowiada ofensywę samorządową. Celem numer jeden jest Sejmik. Regionaliści nie rezygnują jednak z walki o największe miasta.

O tym, że to właśnie Ilona Kanclerz będzie chciała zająć miejsce Marcina Krupy mówiono w kuluarach. Dziś w rozmowie z Silesion.pl, Henryk Mercik potwierdza: „Ilona Kanclerz będzie kandydatem Śląskiej Partii Regionalnej na prezydenta Katowic”. 

- To jest miasto najważniejsze i bardzo nam zależy, żeby pokazać naszą wizję rozwoju tego miasta - mówi Henryk Mercik.

Lider śląskiej formacji politycznej na przykłądzie programu Mieszkanie+ zarzuca Marcinowi Krupie bezkrytyczne przyjmowanie warszawskich propozycji... budowy w polu. 

- Pan prezydent ma tysiąc pustostanów w Śródmieściu, a chce wybudować tysiąc mieszkań w polu. Chcemy pokazać świeże spojrzenie na miasto Katowice - mówi Mercik.

Co miałoby przemawiać za kandydaturą Ilony Kanclerz?

- Przede wszystkim jej wizja Katowic i regionu, która jest tożsama z naszą wizją, wizją regionalistów oraz pewne krytyczne spojrzenie na niektóre pomysły, które obecne władze przyjmują bezdyskusyjnie - rekomenduje Henryk Mercik.

Co ciekawe zdaniem wicemarszałka z RAŚ, Ilona Kanclerz "wnosi pewną świeżość do polityki". Podkreśla jej rozpoznawalność i zaangażowanie w tematy społeczne.

- Jej aututem jest też to, że jest kobietą - podkreśla Mercik.

Czytaj więcej