Czytasz: Ile można zarobić w Amazonie?

Ile można zarobić w Amazonie?

Jakie warunki oferuje amerykańskie centrum logistyki, które w tym roku otworzy się w Sosnowcu?

Amazon w Sosnowcu

Na tym etapie nie wiadomo dokładnie, ile miejsc pracy będzie dostępnych w sosnowieckim Amazonie. Budynek ma pomieścić kilka tysięcy pracowników. Na stronie internetowej, która służy do rekrutacji, dostępnych jest 10 ogłoszeń o pracę na różnych stanowiskach. Od kierownika operacyjnego ds. kontroli jakości i stanów magazynowych, przez starszego kierownika ds. operacyjnych, kupca, asystenta prezesa zarządu, analityka zarządu, specjalistę ds. bezpieczeństwa po menedżera ds. zdrowia i bezpieczeństwa.

CZYTAJ KONIECZNIE: Wtopa Amazona. Nie wiedzą, gdzie leży Sosnowiec?

Poszukując kandydatów do pracy w centrach logistyki firma oczekuje, że przyszły pracownik będzie cechować się inicjatywą własną, ambicją oraz pasją do realizacji potrzeb klienta w zakresie zakupów online na najwyższym poziomie.

O powstaniu centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu pisaliśmy TUTAJ.

Wiadomo, że Amazon ma zapewnić pracownikom bezpłatny transport, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie. Ile będą zarabiać?

Wynagrodzenia pracowników Amazona

W ubiegłym roku spółka podniosła wynagrodzenia polskim pracownikom do 12,5 proc. Zatrudnieni na podstawowym poziomie we wszystkich centrach logistycznych otrzymają 14 zł/h pracy brutto, a liderzy zespołów do 18 zł/h brutto. Najlepsi absolwenci mają zająć stanowiska managerskie, za które otrzymają wynagrodzenie w wysokości 6500 zł brutto.

Każdy z pracowników ma trzy przerwy w ciągu dnia pracy. Dwie 15-minutowe oraz jedną półgodzinną przeznaczoną przede wszystkim na obiad. W systemie dwuzmianowym pierwsza startuje o godz. 6-6.30. rano i 18-18.30. Każda zmiana trwa 10,5 godziny.

Amazon prowadzi obecnie 3 centra logistyki e-commerce w Polsce, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. W październiku 2016 roku spółka ogłosiła otwarcie czwartego centrum na terenie Polski w Kołbaskowie k. Szczecina. Budowa nowego centrum logistycznego na terenie Sosnowca ma być więc drugą w ostatnim czasie inwestycją tej amerykańskiej firmy. W zeszłym roku Amazon stworzył w Polsce ponad 2,5 tys. stałych miejsc pracy.

Czytaj więcej