Silesion.PL

serwis informacyjny

Ile kosztuje surowiec z hurtowni stali? Dlaczego korzystanie z usług składu jest najkorzystniejsze?

Hurtownia stali

Stal to wszechstronnie stosowany materiał budowlany, konstrukcyjny oraz mający zastosowanie w dziedzinie budowy maszyn.  Stalowe wyroby hutnicze nie są podatne na korozję oraz posiadają bardzo dobre właściwości fizyko-mechaniczne w zmiennych warunkach środowiskowych. Najczęściej produkt ten można nabyć w specjalistycznych hurtowniach. Ile kosztuje dobrej jakości surowiec z hurtowni stali i dlaczego korzystanie z tego rodzaju składu jest bardzo korzystne?

Stal jako materiał o wszechstronnym zastosowaniu

Na rynku można znaleźć wiele składów stali, które różnią się możliwościami zakupowymi w zakresie dostępnego asortymentu, tj. gatunku, profilu, sposobu wykonania (walcowanie na zimno lub gorąco, dodatkowa obróbka cieplna), tolerancji powierzchni oraz wymiarów. Powyższe sprawia, że zazwyczaj składy detaliczne, takie jak wielkopowierzchniowe sklepy budowlane czy markety będą posiadały nieco węższy zakres różnorodności i dostępności materiałów hutniczych, aniżeli hurtownie stali.

Stal znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle energetycznym, maszynowym, a nawet w precyzyjnych dziedzinach, takich jak elektronika, medycyna czy lotnictwo. Profesjonalne sklepy ze stalą posiadają w swojej ofercie najczęściej półwyroby w następujących postaciach:

  • profile stalowe mające zastosowanie przede wszystkim w budownictwie przy stawianiu konstrukcji nośnych,
  • blachy i siatki zbrojeniowe mające szerokie zastosowanie przy budowie dróg komunikacyjnych, domów mieszkalnych i ośrodków użyteczności publicznej,
  • rury (najczęściej bez szwu) mające duże  zastosowane w instalacjach wodociągowych i kanalizacyjnych, jak również w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym, petrochemicznym i gazowym,
  • pręty mające zastosowanie w budownictwie i konstrukcjach maszyn z uwagi na dużą wytrzymałości zmęczeniową i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dlaczego akurat składy stali?

Wyroby hutnicze można zakupić jako złom mieszany, obiegowy od odlewni lub od prywatnych przedsiębiorców. Problemem jest tutaj niestety zachowanie jednorodnej i powtarzalnej struktury oraz składu chemicznego. Ponadto nierzadko bywa tak, że profil oraz rozmiar konkretnego półwyrobu jest daleki od oczekiwań potencjalnego nabywcy. Stąd najbardziej popularnym i bezpiecznym miejscem zakupu wyrobów hutniczych są składy stali, a przede wszystkim hurtownie, które posiadają ściśle segregowane materiały. Wiele firm staje się kluczowym partnerem na wiele lat, jak np. hurtownia stali Moris

Oferują stałe i bezpieczne dostawy, co jest podstawą powodzenia każdego przedsięwzięcia związanego z inwestycją w stal. Ponadto bardzo często firmy te posiadają specjalne gatunki oraz profile wyrobów stalowych, które mogą być przeznaczone do bezpośredniego zastosowania w kolejnictwie, jak np. kształtowniki iglicowe, nakrętki kolejowe, pierścienie sprężyste, podkładki oraz różnego rodzaju szyny tramwajowe, dźwigowe, tramwajowo czy wąskotorowe. Czym jeszcze powinien cechować się profesjonalny skład stali?

Wysoka jakość wyrobów hutniczych kontra niska cena

W dobie Przemysłu 4.0 hurtownie stali prześcigają się, by utrzymać klientów na długie lata. Oferują profesjonalne usługi w postaci platform eCommerce, które znacząco ułatwiają nabycie półproduktów stalowych. Ponadto taki firmy posiadają również odpowiednio przygotowane zaplecze techniczne dotyczące parku maszynowego i transportowego, który ułatwia składowanie, segregowanie, pakowanie i transport zakupionego towaru. Wysoka jakość wyrobów hutniczych w powiązaniu z błyskawicznym transportem to dzisiaj priorytetowe role każdej hurtowni stali.

Ceny hurtowe stali są znacznie niższe, aniżeli w detalicznych składach. Ma to przede wszystkim związek z dużo większą ilością oraz częstotliwością zamawianych półproduktów. Współczesne składy stali oferują najwyższą jakość i najlepsze gatunkowo wyroby hutnicze w bardzo korzystnych cenach oraz terminach dostaw.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze