Czytasz: "Liczą się tylko i wyłącznie Brygida, Darek i Remik"

"Liczą się tylko i wyłącznie Brygida, Darek i Remik"

III Memoriał Kmiecików 21 października w Chorzowie.

Memoriał Kmiecików to cykliczne już wydarzenie sportowe które organizowane jest celem upamiętnienia tragicznie zmarłych w dniu 23 października 2014 roku Brygidy, Dariusza i Remigiusza Kmiecików.

Wybór turnieju piłki nożnej jako osi wydarzenia oraz rokroczne zaproszenie drużyn reprezentujących poszczególne redakcje i ludzi mediów nie jest przypadkowy.

To właśnie piłka nożna pozostawała ulubioną dyscypliną Darka, dzięki czemu wielokrotnie w beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach umiał znaleźć wolny czas i kilku dodatkowych chętnych, którzy – niekiedy po nocach – pobiegają z nim za piłką po boisku. Co istotne, niezależnie od wariackich pór wspomnianych spotkań Brygida zawsze cierpliwie je znosiła, nierzadko wyśmiewając z wrodzonym poczuciem humoru grupkę wariatów biegających po nocach na boisku pod przewodnictwem jej męża. Oni zaś, jako małżeństwo na co dzień pracujące w dwóch osobnych redakcjach, pokazywali, że istnieje możliwość prywatnej symbiozy mimo – przeciwnych w ogólnym mniemaniu – obozów zawodowych.

Taki właśnie jest Memoriał Kmiecików, którego trzecia już edycja zostanie rozegrana w Chorzowie 21 października tego roku. Memoriał pozwala powspominać, pozwala pobiegać za piłką, pozwala nacieszyć się spotkaniem z ludźmi, którzy w przeróżny sposób wspominają Kmiecików – ale przede wszystkim pozwala łączyć. Dlatego też w dotychczasowych rozgrywkach udział wzięły zespoły reprezentujące media po jednej stronie oraz urzędy, czy grono specjalistów. Jedynym zespołem nie medialnym i nie branżowym pozostaje drużyna Kmiecików – jest to jednak ekipa wyjątkowa, gdyż jest to grupa, która gdyby nie determinacja Darka do organizacji wspomnianych nocnych spotkań prawdopodobnie nigdy by się ze sobą nie spotkała.

GRAMY, BO PAMIĘTAMY mówi hasło przewodnie Memoriału Kmiecików – i tak naprawdę podsumowuje ono w całości podwaliny tego wydarzenia.

Pamięć pozostaje bowiem nadrzędna – ponad mediami, ponad podziałami, ponad konkurencją, ponad animozjami, ponad barierami.

Liczą się tylko i wyłącznie Brygida, Darek i Remik – nikt i nic poza nimi.

  • 21 PAŹDZIERNIKA 2017
  • III PIŁKARSKI MEMORIAŁ KMIECIKÓW
  • HALA MORIS CHORZÓW, DĄBROWSKIEGO 113

Czytaj więcej