Czytasz: III Happening "Nie zgub mnie"

III Happening "Nie zgub mnie"

Jutro odchodzimy Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Z tej okazji już po raz trzeci odbędzie się happening pt. Mamo, tato! „Nie zgub mnie”.

Jutro odchodzimy Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Z tej okazji już po raz trzeci odbędzie się happening pt. Mamo, tato! Nie zgub mnie. Pomysłodawcami projektu są policjantki z katowickiej komendy – st. asp. Adrianna Mazur i sierż. sztab. Agnieszka Krzysztofik. Profilaktyczny projekt skierowany jest dla rodziców z dziećmi w wieku od 2 do 7 lat i ma za zadanie zmniejeszenie ryzyka zgubienia się dzieci w centrach handlowych. Jednocześnie jest on częścią programu profilaktyczno – edukacyjnego przeciwdziałającego przemocy domowej, prostytucji i handlowi ludźmi Moc! Na Ty prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Katowicach.

Happening odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Silesia City Center w Katowicach (na Placu Śląskim) w godzinach 16:00 - 19:00. W trakcie wydarzenia rodzice otrzymają od policjantek wskazówki jak przygotować dziecko do wizyty w centrum handlowym, a także jak w czasie takiej wyprawy nie zgubić pociechy. Najmłodsi natomiast zostaną instruowani co zrobić, jeśli zgubią się w sklepie i do kogo zwrócić się o pomoc.

Opiekunowie otrzymają ulotki informacyjne, a dzieci bransoletki z napisem „Zgubiłem się! Pomóż mi!” oraz miejscem przeznaczonym na wpisanie numeru telefonu rodzica.