Czytasz: II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

Ruszają przygotowania do II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda

Zeszłoroczna edycja organizowana przez Fundację Eko-Art Silesia i Galerię Szyb Wilson cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła ponad 100 malarzy z całej Polski i z zagranicy.

Jury wyłoniło 4 laureatów i przyznało kilkanaście wyróżnień, każdy został nagrodzony – najlepsi dostali statuetki Angelusa Silesiusa, nagrody pieniężne oraz możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w Galerii Szyb Wilson.

 Nowa Awangarda powstała po to, by pokazać najnowsze tendencje w malarstwie i sztuce. Chcemy, by młodzi malarze i graficy mieli możliwość zaprezentowania swoich prac w otwartej na widza przestrzeni Galerii, nie chcemy by sztuka młodych artystów zamykała się tylko w murach akademickich czy pracowniach.

 W Przeglądzie mogą wziąć udział zarówno artyści profesjonalni, jak i nieprofesjonalni, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Prace mogą być wykonane w dowolnym medium i technice. Ta otwarta formuła wydarzenia ma zapewnić szeroki wachlarz propozycji, nurtów, stylistyk.

  Dlaczego „nowa awangarda”?

Celem Przeglądu jest zaprezentowanie najciekawszych praktyk artystycznych, eksperymentów i aktualnych tendencji panujących w sztuce.

Nowy wymiar sztuki

Pod takim hasłem chcemy zaprezentować inne spojrzenie na sztukę – obecną codziennie w popkulturze, przekraczającą granice sztuki wysokiej i masowej. Pokażemy jak w nowych mediach promować można swoje prace, odpowiemy na pytanie - czy sztuka w internecie to jeszcze sztuka? Zapytamy o to zaproszonych gości, grafików i ilustratorów, aktywnie działających w mediach społecznościowych. Cykliczne spotkania staną się motorem do rozmów o sztuce i jej tworzeniu.

Wykład mistrzowski – Wielka Debata o Sztuce

Zwieńczeniem Przeglądu będzie wykład mistrzowski, na nim o sztuce, o historii sztuki i o najnowszych trendach porozmawiają eksperci – profesorowie polskich akademii sztuk pięknych, marszandzi i kolekcjonerzy sztuki współczesnej.

Terminarz:
31.01.2018 – ostateczna data przesyłania zgłoszeń mailowych
15.02.2018 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych artystów
01.03.2018 – końcowa data przesyłania prac do Galerii
09.03.2018 – wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu

 Formularze zgłoszeniowe prosimy nadsyłać na adres: projekty@szybwilson.org z dopiskiem "Nowa Awangarda" do 31 stycznia 2018 roku.