Czytasz: Intel Extreme Masters: gratka dla graczy LoL-a

Intel Extreme Masters: gratka dla graczy LoL-a

Finały League of Legends już w ten weekend. Spodek wypełnią gracze i fani e-sportu z całego świata.

Finały IEM Katowice 2017 zwieńczą jedenasty sezon najdłużej działającego e-sportowego cyklu turniejów na świecie i po raz pierwszy potrwają aż dwa weekendy. Poniżej przedstawiamy mapki zagospodarowania przestrzennego wydarzenia podczas lutowych i marcowych rozgrywek.

CZYTAJ TAKŻE: Intel Extreme Masters 2017! - program + ciekawostki

INTEL EXTREME MASTERS 2017 - League of Legends - 25 - 26 lutego 2017 roku

Pierwszy weekend imprezy w całości będzie poświęcony turniejowi w kultowego LoL’a, czyli League of Legends. Kibice LoL’a przez dwa dni będą oglądać w akcji osiem drużyn wyłonionych w ciągu całego sezonu oraz poprzez ciągłe rankingi, z których zaproszenie uzyskają najwyżej rozstawione ekipy. Wśród finalistów znajdziemy takie drużyny jak Cloud9, H2k Gaming, M19, czy Unicorns of Love.

CZYTAJ TAKŻE: Intel Extreme Masters ponownie zaskoczy!

Jankos Challenge na Intel Extreme Masters 2017

źródło: intelextrememasters.com

Marcin "Jankos" Jankowski będzie jedynym Polakiem w turnieju League of Legends na Intel Extreme Masters w Katowicach. Podczas pierwszego dnia rozgrywek organizatorzy umożliwią fanom “Jankosa” zmierzenie się w specjalnym pojedynku 1 na 1. Kibice będą mierzyć się w League of Legends, a osoby do tej zabawy będą wyłanianie m.in.i z publiki w Spodku. Do wygrania będą cenne nagrody - procesor firmy Intel oraz koszulki meczowe H2k - drużyny Jankosa.

Zobacz, dlaczego gracze e-sportu to atleci!

KTO OGLĄDA iNTEL EXTREME MASTERS?

To, że e-sport zyskuje na popularności nie jest nową informacją. Ponad miliard ludzi gra na komputerach PC, a sam rynek gier wideo w 2019 roku będzie wart 100 miliardów dolarów.

źródło: materiały prasowe ESL Polska

Prognozuje się, że do 2019 roku światowa widownia będzie liczyć około 345 milionów widzów. Prawie 80% fanów to mężczyźni w wieku od 21 - 35 roku życia. Polska znajduje się na 3 miejscu państw, w których najchętniej ogląda się streaming e-sportowych rozgrywek.

INTEL EXTREME MASTERS 2017 W OKULARACH VR

Prawdziwą gratką dla fanów IEM, którzy nie będą mogli pojawić się w Spodku, będzie transmisja finału za pomocą technologii VR.

źródło: ELS Polska
źródło: materiały prasowe ESL Polska

- Za pomocą specjalnych gogli będziemy mogli być w środku Spodku, siedząc na własnym fotelu w domu i śledzić rozgrywki w ramach wirtualnej rzeczywistości - tłumaczy Aleksander Szlachetko, dyrektor ds. rozwoju w ESL.

Kolejka przed Spodkiem - tak było w czasie IEM w ubiegłych latach:

Czytaj więcej