Czytasz: IEM Expo 2017 pełne atrakcji

IEM Expo 2017 pełne atrakcji

Intel Extreme Masters to nie tylko zawody e-sportu, ale także setki stoisk oraz atrakcji dla tysięcy graczy odwiedzających MCK.

Odwiedziłeś już Spodek, ale nie byłeś jeszcze na IEM Expo 2017? Spiesz się, dziś ostatnia szansa na pogranie, na mega maszynach i zobaczenie unikatowego sprzętu przeznaczonego dla najbardziej wymagających graczy. IEM Expo 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym wygląda imponująco. Na targach pojawiło się kilku nowych wystawców jak firma Razer.

W porównaniu do ubiegłego roku widać większe zainteresowanie wirtualną rzeczywistością. W MCK bez problemu znajdziecie firmy, które oferują swoim gościom zatopienie się w wirtualnej rozrywce. To jednak nie wszystko. Oczywiście na targach nie mogło zabraknąć cudacznego sprzętu, oferującego niezapomniane wrażenia. Jednym z najciekawszych jest specjalna klatka Omen przygotowana przez firmę HP. Wchodząc do niej siadamy na specjalnym fotelu, który buja na wszystkie strony niczym byk na rodeo. Dodatkowo rozpraszają Cię nagle światła, błyski oraz sztuczna mgła. Twoim zadaniem w tej piekielnej klatce jest wygrać mecz w Rocket League. Powodzenia!

Największym stoiskiem na IEM Expo 2017 oczywiście pochwalić może się Intel, który jak co roku zaprasza gości do zapoznania się ze swoimi najnowszymi produktami. Na stoisku Intela znajdziecie m.in. komputery VR ready, dzięki którym bez problemu za pomocą komputera możecie wejść do wcześniej wspomnianej wirtualnej rzeczywistości.

Oprócz stoisk ze sprzętem dla graczy na IEM Expo nie mogło zabraknąć aren dla graczy. Na IEM Expo znajdują się dwie sceny, na których boje toczą e-sportowe drużyny. Na pierwszej z nich, należącej do Blizzarda rozgrywane są zawody w MOBA Heroes of the Storm oraz Hearthstone. Na drugiej scenie toczą się pojedynki dodatkowe np. żeński turniej w Counter Stike: Global Offensive.

Jednym z ciekawszych stoisk na IEM Expo jest Retropart Katowice. Miejsce, w którym pogracie w kultowe gry jak np. w pierwszą część Prince of Persia. Gospodarzem tego wyjątkowego miejsca jest Muzeum Komputerów i Informatyki w Katowicach oraz miasto Katowice. Naprawdę warto się tu znaleźć i przenieść na chwilę w czasie, gdy fabuła była ważniejsza od wymuskanej grafiki.

Czytaj więcej