Czytasz: Intel Extreme Masters ponownie zaskoczy!

Intel Extreme Masters ponownie zaskoczy!

02:33
Organizatorzy Intel Extreme Masters ogłosili przełomowe zmiany w agendzie zbliżających się mistrzostw. Zobacz, co czeka fanów największego wydarzenia e-sportowego na świecie!

IEM Katowice 2017: dwa dni rozgrywek

Najlepsi światowi gracze e-sportu będą rywalizować w Katowicach aż przez dwa weekendy.

– Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy – powiedział Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL.

Finały rozgrywek League of Legends odbędą się 25-26 lutego w Spodku. Pula nagród tego turnieju wyniesie ponad 600 tys. złotych. Z kolei decydujące zmagania Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II zaplanowano na kolejny weekend – 3-5 marca – i odbędą się zarówno w Spodku, jak i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W czasie drugiego weekendu równocześnie odbędzie się IEM Expo, podczas którego odwiedzający będą mogli spędzić czas biorąc udział w konkursach, spotykając influencerów czy grając w strefach free to play.

IEM Katowice 2017: Turnieje towarzyszące

Oprócz turniejów głównych, organizatorzy IEM Katowice 2017 przygotowują niezwykle atrakcyjne turnieje towarzyszące, które odbęda się w drugi weekend imprezy. Wiemy już, że zawodnicy zagrają w turnieju o Puchar Polski Cyberspot (gry turniejowe to League of Legends oraz Conter-Strike: Global Offensive), odbędą się również rozgrywki w grę Crossfire. Publiczność zelektryzuje odbywający się już po raz trzeci na IEM żeński turniej CS:GO, w którym wystąpią najlepsze na świecie profesjonalne drużyny dziewczęce.

Finały VR

Prawdziwą gratką dla fanów IEM, którzy nie będą mogli pojawić się w Spodku, będzie transmisja finału za pomocą technologii VR.

- Za pomocą specjalnych gogli będziemy mogli być w środku Spodku, siedząc na własnym fotelu w domu i śledzić rozgrywki w ramach wirtualnej rzeczywistości - tłumaczy Aleksander Szlachetko, dyrektor ds. rozwoju w ESL.

Rozwój e-sportu w Katowicach

Zdaniem Marzeny Szuby, wiceprezydent Katowic, Intel Extreme Masters ma znaczący wpływ na rozwój miasta.

- Katowice będąc istotnym punktem na światowej mapie e-sportu rozwijają także inne inicjatywy związane z przemysłem gier komputerowych. To w naszym mieście otwarto Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, w NOSPR organizowany jest wielokrotnie nagradzany, koncert z muzyką z najpopularniejszych gier Video Games Live. To również sukcesy uczniów X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w dziedzinie robotyki na konkursach krajowych - tłumaczy.

IEM a Katowice

Intel Extreme Masters piąty rok z rzędu odbędzie się w Katowicach. Finały IEM Katowice 2017 zwieńczą jedenasty sezon najdłużej działającego e-sportowego cyklu turniejów na świecie. Szacuje się, że ponad 130 tysięcy osób odwiedzi katowicki Spodek.

- Podczas 11. edycji katowicki Spodek wypełnimy prawdziwymi esportowymi emocjami, najwydajniejszymi komputerami i urządzeniami wykorzystującymi możliwości wirtualnej rzeczywistości. Wszystko po to, aby po raz kolejny uczynić z Katowic stolicę światowego e-sportu – mówi Krzysztof Jonak, Poland Country Manager w Intelu.

W poprzedniej edycji mistrzostw IEM Katowice Spodek odwiedziło ponad 113 tysięcy fanów e-sportu.

- Jesteśmy dumni, że to właśnie tu odbywa się finał prestiżowych rozgrywek e-sportowych. Miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic o globalnym zasięgu - tłumaczy Marcin Krupa, prezydent Katowic.

IEM 2017 Katowice bilety

IEM 2017 Katowice - ceny biletów (25-26.02.2017):

- 49zł - Bilet jednodniowy
- 79zł - Karnet 2-dniowy
- 375zł - Karnet Premium


IEM 2017 Katowice - ceny biletów (03-05.03.2017):

- 60zł - Bilet jednodniowy
- 150zł - Karnet 3-dniowy
- 500zł - Karnet Premium (CS:GO / Starcraft II)
- 500zł - Karnet Premium (MEETUP - Dostęp do strefy VIP Youtuberów)
- 4000zł - Bilet GODMODE

Czy będziecie kibicować e-sportowcom?

Czytaj więcej