Czytasz: Przed nami drugi weekend IEM 2017 Katowice

Przed nami drugi weekend IEM 2017 Katowice

Już w ten weekend czeka nas kolejna dawka e-sportowych zmagań.

Emocje towarzyszące finałom League of Legends podczas IEM 2017 w Katowicach sięgały zenitu. Spodek po raz kolejny chciał odlecieć. Zawodnicy, mimo zmęczenia, walczyli dzielnie do godziny 23. Drużyna Flash Wolves z Tajwanu pokonała europejską G2, zdobywając tytuł mistrza LoL-a!

Zanim jednak doszło do kluczowego finału koreańska drużyna ROX Tigers przegrała z G2 Esports. Nasz Marcin “Jankos” Jankowski, grający w zespole H2K Gaming, przegrał z “Wilkami” z Tajwanu z wynikiem 1:2.

Zobacz naszą relację wideo z Intel Extreme Masters 2017

IEM 2017 Katowice - INTEL EXTREME MASTERS 2017 - Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II - 3 - 5 marca 2017 roku

Już w ten weekend czeka nas kolejna dawka e-sportowych zmagań na IEM 2017 w Katowicach. Z pewnością legendarna drużyna, czyli tzw. “złota piątka” Virtus.pro, będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Łatwo nie będzie, bo z polską drużyną będzie konkurować 11 ekip. Wśród uczestników turnieju zobaczymy m.in. takie drużyny jak North, FaZe, Astralis, Cloud9, Ninjas in Pyjamas, OpTic Gaming, czy SK Gaming.

2 marca zawodnicy StarCrafta II w Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozegrają fazę grupową i pucharową. Z kolei niedzielne półfinały i finał fani SC II będą mogli zobaczyć w Spodku.

Oprócz turniejów głównych, organizatorzy IEM Katowice 2017 przygotowują niezwykle atrakcyjne turnieje towarzyszące. Zawodnicy zagrają w turnieju o Puchar Polski Cyberspot (gry turniejowe to League of Legends oraz Conter-Strike: Global Offensive), odbędą się również rozgrywki w grę Crossfire. Publiczność zelektryzuje odbywający się już po raz trzeci na IEM żeński turniej CS:GO, w którym wystąpią najlepsze na świecie profesjonalne drużyny dziewczęce. Prawdziwą gratką dla fanów IEM 2017 Katowice, którzy nie będą mogli pojawić się w Spodku, będzie transmisja finału za pomocą technologii VR.

IEM 2017 Katowice: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z INTEL EXTREME MASTERS 2017

źródło: Adela Sznajder/ ESL Polska

IEM 2017 Katowice - INTEL EXTREME MASTERS 2017 - MeetUp z YouTuberami!

Ponadto, podczas MeetUp @IEM Katowice 2017 będzie można spotkać gwiazdy polskiego YouTube. Swój udział potwierdzili m.in. Rezi, Vertez Ulaśka, Rembol, Multi, Naruciak, Dominik Łupicki, Dealereq, Poszukiwacz, czy Mamiko. W tym roku wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

IEM 2017 Katowice - Zobacz wideo z drona!

IEM 2017 Katowice - INTEL EXTREME MASTERS 2017 - IEM 2017 Expo

Organizatorzy Intel Extreme Masters 2017 wystawiennicze atrakcje trzymają w tajemnicy do samej imprezy, by odwiedzający wydarzenie fani mogli zobaczyć wszystko jako pierwsi.

Czytaj więcej