Czytasz: Idziemy na łyżwy! Oto najlepsze lodowiska

Idziemy na łyżwy! Oto najlepsze lodowiska

Nie trzeba umieć kręcić piruety, by dobrze się bawić. Podpowiadamy, które tafle koniecznie trzeba wypróbować

Moda na tymczasowe ślizgawki zatacza coraz szersze kręgi. Rozkładane lodowiska pojawiają się w centrach miasta, towarzyszą jarmarkom. Jest ich coraz więcej, bo i zainteresowanie rośnie. To w Katowicach czynne jest nawet w nocy.

1. Tafla na katowickim rynku

Lodowisko rozłożono tu już pod koniec listopada. Jest większe niż przed rokiem. Mieszkańcy skarżyli się na tłok, dlatego tegoroczna tafla ma aż 300 metrów kwadratowych. Jazda jest bezpłatna, a figury trenować można od 8 do 22. Jeśli ktoś zjawi się później, urzędnicy obiecują: przeganiać nie będziemy. Warunek? Bezpieczna jazda. Łyżwy za 5 zł wypożyczymy w budce przy lodowisku.

2. Lodowisko pod sosnowieckim urzędem miasta

Powstało na parkingu przy al. Zwycięstwa. Już 9 grudnia z okazji uruchomienia w urzędzie Manufaktury Świętego Mikołaja. Tafla jest oświetlona, a w budce obok wypożyczyć można łyżwy (4 zł) i kaski dla małych łyżwiarzy. Dodatkowo maluchy do dyspozycji mają też...chodzik do nauki jazdy. Kiedy na lód? Sosnowiecka ślizgawka czynna jest codziennie od godz. 9 do 21 (ale uwaga, w godz. 15-16 techniczni konserwują tu taflę). Wstęp do godz. 15 za symboliczną złotówkę, po 16 już 2 zł.

3. Rudzka ślizgawka przed parkiem wodnym

Ruszyła w miniony piątek. Ślizgawka ma wymiary 15x25 metrów i jest dostępna na dziedzińcu przed Aquadromem. Wstęp kosztuje 5 zł i pojeździmy tu w tygodniu od godz. 16 do 21. W weekendy i święta lodowisko czynne jest dłużej, od 10 do 21. Miłośnicy ostrzy do dyspozycji mają przebieralnię oraz wypożyczalnię łyżew (5 zł).

4. Tyski lód pod Żyrafą

Lodowisko pojawiło się już w tyskim Parku Miejskim przy Żyrafie, czyli przy ul. Brzozowej. Czynne jest codziennie, ale z przerwami. Pojeździmy tu w godz. 8-13, 15-17 oraz 18:20 do 19:30. Ze ślizgawki skorzystamy bezpłatne. Sprzęt wypożyczymy zaś w pobliskim barze, za ok. 5 zł.

5. Lodowisko na bytomskim pl. Jana III Sobieskiego

Z uroków jazdy pod chmurką skorzystać można także w Bytomiu. Władze miasta grupy szkole i pozostałe zorganizowane zapraszają tutaj od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 14, a wszystkie osoby indywidualne przez cały tydzień, ale wieczorem (od 16 do 20:45). Wjazd na lód kosztuje 4 zł.

Ślizg na pszczyńskim rynku

Miłośnicy starówki w Pszczynie, mogą tu teraz pojeździć na łyżwach. Piruety na tafli poćwiczymy od poniedziałku do niedzieli. Z tym, że w poniedziałki, środy i piątki możliwe jest to w godz. 15-20, we wtorki i czwartki w godz. 17-20, weekendy zaś od 11 do 22. Przy tafli urządzona także wypożyczalnię (para łyżew za 4 zł). Wstęp na pszczyński lód jest darmowy. Czas korzystania z lodowiska to 45 minut.

Czytaj więcej