Czytasz: Charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Trwają zapisy

Charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Trwają zapisy

To będzie wyjątkowe wydarzenie. I Charytatywny Bieg Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich już 8 października.

Impreza jest wspaniałą okazją do tego, by sprawdzić swoje umiejętności biegowe, ale przede wszystkim do wsparcia potrzebujących.

Start i meta usytuowane będą na stadionie KS Orkan Dąbrówka Wielka przy ulicy Szymanowskiego 2b w Piekarach Śląskich. Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę o długości 5,5 km lub dwie wynoszące łącznie 11 km. Dla chętnych także rywalizacja w nordic walking, a dla najmłodszych liczne zabawy i małe zawody. Trasa wyznaczona jest drogami: asfaltową oraz szutrową. Należy zmieścić się w limicie czasowym 90 minut.

– Pomysł na bieg zrodził się z inicjatywy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Bartłomiej Sycha zgłosił się do nas z prośba o pomoc w zorganizowaniu biegu charytatywnego. My jako stowarzyszenie organizację mieliśmy w planach dopiero na przyszły rok, ale nie potrafiliśmy odmówić i udało się zorganizować bieg już w tym roku – wyjaśnia Bartłomiej Szołtysik – prezes Stowarzyszenia Lecymy Durś.

Pieniądze zebrane z pakietów startowych, ale również na miejscu zawodów, zostaną przekazane na konto Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich celem wyposażenia mieszkania dla podopiecznych.

– Nie ma piękniejszej rzeczy jak znaleźć grupę ludzi, dzielić z nimi pasję, a przy tej okazji pomagać. Mam nadzieję , że stworzymy wspaniałe zawody, które na stałe zagoszczą w biegowym kalendarzu – kontynuuje Bartłomiej Szołtysik.

I Charytatywny Bieg Pomagamy Durś organizują: Stowarzyszenie Lecymy Durś i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Piekarach Śląskich przy współpracy z Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, Dzielnicowym Domem Kultury i firmą Neco.

Zapisy trwają!

Na razie do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 260 osób, ale każdego dnia chętnych przybywa. Cały czas można się zapisywać – aż do dnia zawodów. Opłata startowa to 35 złotych (w dniu zawodów wyższa). Regulamin biegu oraz zapisy dostępne są pod adresem.

Czytaj więcej