Silesion.PL

serwis informacyjny

Hymny Mistrzostw Europy: EURO 1992-2020

Hymny Mistrzostw Europy EURO 1992 2020

Hymny Mistrzostw Europy EURO 1992 2020

Muzyka i piłka nożna idą obok siebie od dziesięcioleci. Od pewnego czasu wiadomo, że każde Mistrzostwa Europy mają swoje piosenki tematyczne. Z niecierpliwością czekamy na Mistrzostwa Europy w 2020 r., więc aby skrócić czas oczekiwania na EURO 2021, postanowiliśmy przejrzeć piosenki, które skradły nasze serca podczas poprzednich Mistrzostw Europy.

Oficjalne piosenki mistrzostw Europy w piłce nożnej:

Euro 1992: “More Than a Game”

Więcej niż gra. „More Than a Game” to piosenka napisana przez Petera Jöbacka i Lasse Holma i użyta jako oficjalna piosenka podczas piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA w 1992 roku w Szwecji . Towe Jaarnek i Jöback nagrali piosenkę jako duet , a singiel osiągnął 30 pozycję na szwedzkiej liście singli . Tekstowo piosenka dotyczy bycia częścią drużyny piłkarskiej , a także pomagania/przynoszenia sobie nawzajem radości w życiu. Niestety, nie zachował się oficjalny teledysk, a piosenka szybko odeszła w zapomnienie.

Euro 1996: “We’re in This Together” – Simply Red

Jesteśmy w tym razem. „We’re in This Together” to piosenka brytyjskiego zespołu soulowo-popowego Simply Red . Został wydany jako czwarty i ostatni singiel z ich albumu Life . Piosenka została wybrana jako oficjalna piosenka na UEFA Euro 1996, która odbyła się w Anglii. Simply Red wystąpił podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia. Osiągnął 8 miejsce w Czechach, 11 w Wielkiej Brytanii i 13 w Szkocji. Na liście Eurochart Hot 100 singiel osiągnął 39 miejsce. Nakręcono również teledysk do niego

Euro 2000: “Campione 2000” – E-Type

Campione 2000 był oficjalną piosenką mistrzostw Europy w piłce nożnej 2000 w Holandii i Belgii . Został wykonany przez szwedzkiego muzyka E-Type i napisany przez E-Type, Ricka Blaskeya i Kenta Brainerda. Zdobył ogromną popularność podczas turnieju i od tego czasu słychać go w rozgrywkach piłkarskich w całej Europie, zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i międzynarodowych. Tłumaczy się to jako „Champion” w języku angielskim.

Refren piosenki przypomina chór popularnej holenderskiej piosenki „Oranje Boven”, która podkreśla związek między Holandią a holenderską rodziną królewską i narodowym śpiewem na cześć czerwono-biało-niebieskiej trójkolorowej holenderskiej flagi narodowej.

Euro 2004: “Forca” – Nelly Furtado

„ Força ” (po portugalsku „ siła ”) to popowa piosenka ludowa napisana przez kanadyjską piosenkarkę Nelly Furtado oraz Geralda Eatona i Briana Westa na drugi album studyjny Furtado, Folklore . Śpiewana jest głównie w języku angielskim, z refrenem całkowicie w języku portugalskim . Został wyprodukowany przez Track & Field i spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyków muzycznych. Wydany w czerwcu 2004 roku utwór został wybrany jako oficjalny hymn Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2004, które odbyły się w Portugalii .

Euro 2008: “Can You Hear Me” – Enrique Iglesias

” Can You Hear Me ” to oficjalna piosenka Mistrzostw Europy 2008 . Wykonuje ją Enrique Iglesias , który napisał piosenkę ze Stevem Moralesem i Frankiem Stormem. Utwór został wyprodukowany przez Big Ben Diehl i Carlos Paucar i rejestrowane w okręgu House Studios w Miami , na Florydzie. Piosenka otrzymała generalnie negatywne recenzje, ale odniosła sukces w wielu krajach europejskich, gdzie znalazła się w pierwszej dziesiątce hitów.

Wybór tej piosenki został ogłoszony przez UEFA 20 maja, a Iglesias został opisany jako idealna osoba do tego zadania. „To międzynarodowa gwiazda, która pasjonuje się piłką nożną i ma europejskie korzenie”, powiedział dyrektor handlowy Philippe Margraff. Sam artysta był szczęśliwy, że został wybrany; „Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w festiwalu piłki nożnej w Szwajcarii i Austrii, a występ w finale to dla mnie zaszczyt” – powiedział Iglesias. Piosenka została wykonana podczas meczu finałowego w Wiedniu 29 czerwca. Singiel został wydany 26 maja, a teledysk – zawierający triki piłkarskie i taniec, przeplatany występem Iglesiasa – wyreżyserował Paula Minor.

Euro 2012: “Endless Summer” – Oceana

Endless Summer – singel niemieckiej piosenkarki Oceany Mahlmann, który został wybrany przez UEFA oficjalnym hymnem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 odbywających się w Polsce i na Ukrainie. Wideoklip do piosenki „Endless Summer” powstał m.in. w Warszawie – w okolicach Stadionu Narodowego i na Starym Mieście – lecz w ujęciach zobaczymy nie tylko Warszawę, ale też resztę miast w której odbędą się mecze. Oprócz Oceany w obrazie występują kibice piłki nożnej z całej Polski.

Euro 2016: “The One’s for You” – David Guetta i Zara Larsson

„ This One’s for You ” to piosenka francuskiego DJ-a i producenta muzycznego Davida Guetty , z wokalem szwedzkiej piosenkarki Zary Larsson . Jest to oficjalna piosenka na Mistrzostwa Europy Euro 2016 . Utwór został nagrany z pomocą miliona fanów na całym świecie za pomocą specjalnej aplikacji online.  W czerwcu 2015 roku David Guetta za pośrednictwem Twittera ujawnił, iż został „muzycznym ambasadorem UEFA Euro 2016”. Jesienią 2015 roku UEFA podjęła decyzję, że stworzenie hymnu na zbliżające się Mistrzostwa Europy powierzy właśnie jemu. Guetta pojawił na ceremonii losowania grup Euro 2016, które odbyło się 12 grudnia 2015 roku w Paryżu, w Palais des congrès de Par

Euro 2020: “We Are The People” – Martin Garrix, Bono i The Edge

Holenderski DJ Martin Garrix połączył siły z Bono and the Edge z U2, aby stworzyć „We Are the People”, która będzie oficjalną piosenką nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA.

Garrix rozpoczął pracę nad piosenką trzy lata temu. Na początku zauważył, że gitarowe intro ma w sobie coś w stylu U2. Pomyślał wtedy o zaproszeniu członków zespołu U2 do utworu na EURO 2020, ale wydawało mu się to niemożliwym marzeniem. „A potem mój menedżer powiedział:„ Cóż, zawsze możesz spróbować skontaktować się z U2 ”- powiedział Garrix niedawno reporterom. „’Jeśli nigdy nie wyciągniesz ręki, zawsze masz odmowę’”.

Mistrzostwa Europy w Szwecji 1992: “More Than a Game” – Towe Jaarnek i Peter Joeback
Mistrzostwa Europy w Anglii 1996: “We’re in This Together” – Simply Red
Mistrzostwa Europy w Belgii i Holandii 2000: “Campione 2000” – E-Type
Mistrzostwa Europy w Portugalii 2004: “Forca” – Nelly Furtado
Mistrzostwa Europy w Szwajcarii i Austrii 2008: “Can You Hear Me” – Enrique Iglesias
Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie 2012: “Endless Summer” – Oceana
Mistrzostwa Europy we Francji 2016: “The One’s for You” – David Guetta i Zara Larsson
Mistrzostwa Europy w 2020: “We Are The People” – Martin Garrix, Bono i The Edge

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author