Czytasz: "Co powiesz na moją nogę w twoich j***ch?!"

"Co powiesz na moją nogę w twoich j***ch?!"

Prezes PZPN Zbigniew Boniek podpadł kolejnej kobiecie. Tym razem amerykańskiej bramkarce.

No i stało się, prezes PZPN Zbigniew Boniek podpadł kolejnej kobiecie. Tym razem Hope Solo. To niegdyś czołowa piłkarka, grająca na bramce w reprezentacji USA, znana m.in z walki o wynagrodzenia dla zawodniczek futbolu.

Przede wszystkim z ciętego języka, który tym razem dosiegnął prezesa PZPN.

A wydarzyło się to w programie Erica Cantona w Eurosporcie.

- Kilka tygodni temu, legendarny polski piłkarz, a obecnie oficjel UEFA, Zbi... P******ę to, nie mogę nawet wymówić jego nazwiska! - zaczęła piłkarka.

- Zbigniew Boniek powiedział: "Kiedy poruszamy temat futbolu to dyskusja o wpływie kobiet na tę dyscyplinę jest zbędna". Cóż, Zbigniew, co powiesz na moją nogę w twoich j***ch? Czy to przydatny wpływ? Może jesteś zbyt dużym tchórzem, by przyjść i powiedzieć mi to w twarz - powiedziała Solo dla Eurosport.

A odnosiło się to do sytuacji, w której prezes PZPN niezbyt pochlebnie wyraził się o Karolinie Hytrek-Prosieckiej, dyrektor ds. Komunikacji Profesjonlanej Ligi Piłkarskiej EKSTRAKLASA.

Szerokim echem odbił się jej dialog na Twitterze ze Zbigniewem Bońkiem. Generalnie poszło o to, że kobiety nie powinny się wtrącać do piłki nożnej. 

- Piłka nożna jest męskim sportem i każdorazowo pewnie pojawienie się kobiety w tym sporcie budzi emocje w mężczyznach. To też jest jakiś element ewolucji w piłce nożnej, jesteśmy właśnie na etapie, gdzie pierwszy raz w historii sekretarzem FIFA została kobieta Fatma Samba Diouf Samoura. Nie zajmowała się wcześniej piłką, stara się teraz zmienić wizerunek tej organizacji. Niedawno zdecydowano, że w ciałach zarządczych Federacji powinny znaleźć się kobiety. Pierwszy raz w historii kilka miesięcy temu do zarządu PZPN weszła kobieta - Martyna Pajączek, która jest szefową I Ligi. Kobiety zostają prezesami klubów, jak chociażby Marzena Sarapata Wisły Kraków. Coraz więcej pojawia się więc kobiet w piłce nożnej, pewnie gdzieś to budzi emocjonalne reakcje u panów. Zbigniew Boniek ponadto słynie z ciętego języka - mówiła dla Silesion.pl miesiąc temu Karolina Hytrek-Prosiecka.

Cały wywiad tutaj:

Jeśli prezes Boniek poda rękę to ja swojej nie cofnę

Dziś Hytrek-Prosiecka nie komentuje sytuacji.

- Na pewno jeśli prezes Boniek poda rękę, to ja swojej nie cofnę. Jestem profesjonalistką, emocje w wypadku budowania wspólnej branży odkładam na bok - mówiła dla Silesion.pl.

Z tego co ustaliliśmy na podstawie jej wypowiedzi dla Wirtualnej Polski, do spotkania i podania sobie ręki na zgodę nadal nie doszło.

Czytaj więcej