Czytasz: "Za ciążę w wyniku gwałtu ucinajmy genitalia"

"Za ciążę w wyniku gwałtu ucinajmy genitalia"

01:49
Były premier Kazimierz Marcinkiewicz, aktywista pro-life Mariusz Dzierżawski i legendarny muzyk Zbigniew Hołdys. Co mówili tuż po wyjściu ze studia programu Brutalna Prawda?

Kazimierz Marcinkiewicz: "Premier Beata Szydło walczy o swoje miejsce"

Zdaniem byłego premiera, premier Beata Szydło walczy o swoje miejsce w rządzie. Według niego Prezes Rady Ministrów coraz głośniej krzyczy, żeby utrzymać swoje stanowisko.

- To jest nie do zniesienia, bo staje się (...) histeryczną babą. Nie o to chodzi w tym fachu i nie o taką kobietę-polityka nam chodziło - ocenia Kazimierz Marcinkiewicz.

Mariusz Dzierżawski: "Nie wolno zabijać"

Zdaniem działacza ruchu pro-life uchwalone w Sejmie przepisy są wciąż niewystarczające. Środki takie, jak pigułka "dzień po" są zakazane przez ustawę aborcyjną.

- Dorośli nie powinni mieć prawa zabijania niedorosłych ludzi. To powinno być regulowane przez prawo. (...) Dopuszczenie do obrotu środków poronnych jest złamaniem tej ustawy - mówi Mariusz Dzierżawski.

Zbigniew Hołdys: "Za ciążę w wyniku gwałtu ucinajmy genitalia"

Zdaniem muzyka zbyt wiele spraw dotyczących kobiet rozgrywa się na poziomie ideologicznym.

- My mamy coś w sobie z epoki jaskiniowej. Faceci chcą rządzić kobietami. Uważają, że mogą im powiedzieć, co one powinny robić - mówi Zbigniew Hołdys.

Zbigniew Hołdys podkreśla, że żyjemy w epoce przełomowej, w której kończy się dominacja mężczyzn, kończy się patriarchat. Niektórym mężczyznom trzeba to uświadomić w sposób dobitny.

- Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby za niechcianą ciążę w wyniku gwałtu ucinać facetowi genitalia, żeby wiedział ile to kosztuje. Że taka ciąża dotyczy także jego biologii - dodaje.

Czytaj więcej