Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IB: Efektowne zwycięstwo Biało-Czerwonych

Hokejowe Mistrzostwa Swiata Dywizji IB Efektowne zwyciestwo Bialo Czerwonych

Hokejowe Mistrzostwa Swiata Dywizji IB Efektowne zwyciestwo Bialo Czerwonych

W piątek reprezentacja Polski rozegrała trzeci mecz w 2022 IIHF Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB i po raz trzeci wygrała. Kadrowicze pokonali Serbię 10:2. Filip Komorski i Krystian Dziubiński strzelili po trzy gole, a Alan Łyszczarczyk miał aż sześć asyst.

Biało-Czerwoni strzelanie rozpoczęli już w 94. sekundzie. Filip Komorski wygrał bulik, a Alan Łyszczarczyk celnie trafił krążkiem do bramki. Ta dwójka znakomicie spisała się w starciu z Serbią.

Gole, asysty i spryt

Komorski zakończył spotkanie z trzema trafieniami i dwoma asystami. Z kolei Łyszczarczyk raz trafił do bramki oraz dorzucił aż sześć asyst. W świetnej dyspozycji był również Krystian Dziubiński, który także zaliczył hat tricka. Kibice na Stadionie Zimowym w Tychach oglądali również między innymi sprytny gol Mateusza Michalskiego. Napastnik objechał bramkę i wpakował krążek do siatki. W bramce zagrał David Zabolotny. Trener Robert Kalaber dał odpocząć Johnowi Murray’owi, który bardzo dobrze bronił w meczach z Estonią i Ukrainą. Rywale dwukrotnie zaskoczyli dublera. Po wygranej z Estonią 3:0 oraz Ukrainą 3:2 po serii rzutów karnych, w piątek drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera zwyciężyła z Serbią aż 10:2. To pierwsza dwucyfrówka w rozgrywanych w Tychach Mistrzostwach Świata.

W niedzielę bój o awans

Biało-Czerwoni wygrali trzeci kolejny mecz i w niedzielę stoczą bój z Japonią. Stawką będzie awans na zaplecze Elity. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30. Bilety na spotkanie są do kupienia na platformie eBilet oraz w kasie, która znajduje się przy wejściu nr 4 od strony trybuny B Stadionu Zimowego. Sprzedaż biletów startuje godzinę przed rozpoczęciem każdego meczu. Transmisja spotkania Polska – Japonia w TVP Sport.

Wcześniej w sobotę odbędą się dwa spotkania. O godz. 16:30 Japonia zagra z Ukrainą, a o godz. 20. Estonia z Serbią. W niedzielę na zakończenie mistrzostw o godz. 20 Estonia rywalizować będzie z Ukrainą. Wszystkie trzy mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

2022 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

29 kwietnia, piątek

SERBIA – POLSKA 2:10 (1:3, 0:3, 1:4)

Dumic 12, 44 – Łyszczarczyk 2, Paś 7, Komorski 18, Michalski 30, Dziubiński 37, Komorski 39, 43, Dziubiński 52, Wałęga 52, Dziubiński 56

SERBIA: Ranković (Beaton) – Novakovic, Popovic, Dumic, Dragovic – Tomasevic, Pejcic; Savic, Vucurevic, Subotic – Mladenovic, Spanjevic; Racic, Grkovic, Jankovic – Anic, Pusac, Mitrovic, Kravljanac. Trener: Spiros.

POLSKA: Zabolotny – Ciura, Bryk; Zygmunt, Paś, Wronka – Wajda, Kruczek; Bukowski, Dziubiński, Wałęga – Jaśkiewicz, Komorski, Jeziorski, Łyszczarczyk– Górny, Kostek; Gościński, Starzyński, Michalski. Trener: Kalaber.

Partnerami Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Katowice, miasto Tychy, Hotele Diament.

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

Wtorek, 26 kwietnia

  • Serbia – Japonia 0:8
  • Polska – Estonia 3:0

Środa, 27 kwietnia 

  • Ukraina – Serbia 7:0

Czwartek, 28 kwietnia 

  • Japonia – Estonia 7:5
  • Ukraina – Polska 2:3 w karnych

Piątek, 29 kwietnia

  • Serbia – Polska 2:10

Sobota, 30 kwietnia

  • Japonia – Ukraina, godz. 16:30
  • Estonia – Serbia, godz. 20:00

Niedziela, 1 maja

  • Polska – Japonia, godz. 16:30
  • Estonia – Ukraina, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024