Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowa reprezentacja Polski wraca do gry – znamy harmonogram i ceny biletów

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

Przed nami pierwsze mecze reprezentacji Polski po awansie do hokejowej elity. Biało-czerwoni wrócą na lód w dniach 9-11 listopada w ArcelorMittal Park Sosnowcu podczas Turnieju o Puchar Niepodległości. Rywalami Polaków będą zespoły Estonii, Łotwy i Litwy. W serwisie KupBilet.pl ruszyła sprzedaż biletów na te spotkania.

 W maju tego roku kadra narodowa osiągnęła wielki sukces, zajmując drugie, premiowane awansem do elity miejsce w turnieju Dywizji IA w Nottingham. Od tamtej pory Biało-Czerwoni nie rozgrywali spotkań. Kibice po raz pierwszy po awansie będą mogli zobaczyć drużynę w akcji podczas listopadowego Turnieju o Puchar Niepodległości. Hokejowe Orły zadebiutują w nim na nowym Stadionie Zimowym w ArcelorMIttal Park w Sosnowcu, który został otwarty wiosną tego roku. 

Liczą na kibiców 

 – Dla kadrowiczów to świetna okazja, aby po długiej przerwie zaprezentować się przed polską publicznością. Byłem na Stadionie Zimowym w Sosnowcu i zrobił na mnie bardzo korzystne wrażenie. To nowoczesny i funkcjonalny obiekt, na którym niczego nam nie zabraknie. Liczymy, że kibice wypełnią trybuny i będą mocno nas wspierać – mówi Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski. 

Przygotowania do gry w elicie 

Właśnie w Sosnowcu, reprezentacja rozpocznie przygotowania do najważniejszego dla polskiego hokeja turnieju od ponad dwóch dekad. W maju 2024 roku w Czechach kadrowicze po 22 latach przerwy zagrają wśród najlepszych drużyn globu. W grupie B Polacy zmierzą się m.in. z takimi potęgami jak Słowacja, Szwecja oraz Stany Zjednoczone. Zanim jednak do tego dojdzie Biało-Czerwoni w Sosnowcu zagrają z Łotwą, Estonią i Litwą. – W Turnieju o Puchar Niepodległości chcemy zrealizować trzy cele: wkomponować nowych zawodników do naszego systemu gry, wygrać wszystkie spotkania oraz pokazać kibicom dobry hokej – wylicza Kalaber.

Atrakcyjne ceny biletów 

Wejściówki na mecze są już do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Bilety na spotkania Polaków kosztują 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), a na pozostałe mecze 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP. Gospodarzami wydarzenia są Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, a wśród jego Partnerów są: Tauron (Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie), Hotele Diament i Toyota Czajka (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) i RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie). Transmisje spotkań Polaków pokaże TVP Sport, a pozostałe mecze Polski Hokej TV.

Harmonogram meczów w Turnieju o Puchar Niepodległości

  • Czwartek, 9 listopada

15:30 POLSKA – Estonia

19:30 Łotwa – Litwa

  • Piątek, 10 listopada

16:30 Litwa – Estonia

20:00 POLSKA – Łotwa

  • Sobota, 11 listopada

16:30 Estonia – Łotwa

20:00 POLSKA – Litwa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023