Hokej: Rozpoczął się play-off PHL. Zwycięstwa Cracovii i Unii

Hokej Rozpoczal sie play off PHL. Zwyciestwa Cracovii i Unii

W środę, 22 lutego odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe fazy play-off PHL. Pewne zwycięstwa odniosły mistrz sezonu regularnego Comarch Cracovia i wicemistrz Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. W czwartek do rywalizacji przystąpią kolejne drużyny. Wszystkie mecze ćwierćfinałowe są transmitowane na platformie polskihokej.tv.

W spotkaniu Pasów z Zagłębiem Sosnowiec do 30. minuty goście dobrze się bronili. Wtedy gospodarze wygrywali tylko 1:0. Później jednak przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Rudolfa Rohacka była coraz większa. W 36. minucie Cracovia w ciągu 8 sekund zdobyła dwie bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0, sosnowiczanie ani razu nie zdołali pokonać bramkarza Roka Stojanovicia.

Na lodowisku w Oświęcimiu w 30. minucie gospodarze też prowadzili z KH Energa Toruń tylko 1:0, ale po drugiej tercji było już 3:0. Mecz zakończył się wynikiem 5:0. Bramkarz Kevin Lindskoug zachował czyste konto.

W czwartek, 23 lutego odbędą się cztery spotkania. Ponownie zmierzą się dwie wspomniane pary a do rywalizacji przystąpią GKS Tychy, który zagra z Marmą Ciarko STS Sanok i GKS Katowice, rywalizujący z JKH GKS. Szczególnie derby Górnego Śląska zapowiadają się pasjonująco, bo obie drużyny dysponują dużym potencjałem.