Czytasz: Hit na początek Ekstraklasy: Górnik - Legia. Biletów brak!

Hit na początek Ekstraklasy: Górnik - Legia. Biletów brak!

Hitowo zapowiadające się spotkanie na stadionie przy Roosevelta zobaczy ponad 22 tys. widzów.

Nie ma już biletów na sobotni mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa, inaugurujący 1. kolejkę Ekstraklasy. Hitowo zapowiadające się spotkanie na stadionie przy Roosevelta zobaczy ponad 22 tys. widzów. Puste będą sektory buforowe, gdyż jest to mecz o powyższonym ryzyku. Mecz ma dodatkowe smaczki, zagra w nim Michał Pazdan, który w latach 2007-2012 dla zabrzańskiego klubu rozegrał 126 spotkań.

Górnik - Legia. Biletów już nie ma!

Co do samych biletów, pewnym problemem jest oczywiście fakt, iż budowa Areny Zabrze wciąż nie jest skończona. Brakuje czwartej trybuny. Jeśli ta powstanie, stadion będzie mógł docelowo pomieścić 31 tys. widzów. M.in. o to, ale przede wszystkim o powodzenie Górnika w nadchodzącym sezonie ekstraklasy modlono się 9 lipca. Mszę odprawił zdeklarowany kibic Górnika Zabrze, biskup opolski, Andrzej Czaja.

A do kwestii pojemności stadionu odniosła się ostatnio chociażby przydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Górnik Zabrze: Msza za klub i… poświęcenie nieskończonego stadionu

Górnik - Legia. Zabrzanie bez trenera

Górnik zaczyna swoje tegoroczne boje w Ekstraklasie bez...trenera. Spotkanie z Legią poprowadzi II trener zespołu Marek Kasprzyk. Pierwszy trener Marcin Brosz nie siądzie na ławce, to konsekwencja kary nałożonej przez Komisję Dyscypliny PZPN. Winne temu wtargnięcie na płytę boiska podczas meczu ostatniej kolejki I ligi w minionym sezonie (Górnik grał z Wisłą w Puławach).

Górnik - Legia na początek sezonu

37. kolejek czeka nas w nadchodzącym sezonie 2017/18 Ekstraklasy. Są też zmiany, po części zasadniczej (30. kolejek) nie będzie dzielenia punktów. Będzie oczywiście nadal obowiazywała zasada dzielenia 16 drużyn na 2 grupy - mistrzowską i spadkową.

Gdzie oglądać mecz Górnik - Legia?

Spotkanie Górnik Zabrze - Legia Warszawa już 15 lipca o godz. 20:30 na stadionie Arena Zabrze. Sędzią głównym tego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Relację na żywo ze spotkania Górnik - Legia będzie można oglądać na antenie Canal+ Sport.

Czytaj więcej