Czytasz: Hit internetu prosto z Sosnowca. Internauci: "Mistrzostwo", "Chęciński zaorał"

Hit internetu prosto z Sosnowca. Internauci: "Mistrzostwo", "Chęciński zaorał"

Prezydent Sosnowca szuka chętnych na teren inwestycyjny w Sosnowcu. I robi to z przytupem...

"Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Złoty, srebrny, jaki chcesz. Zgoda prezesa niewymagana!"  - głosi grafika, jaką na swoim facebookowym koncie zamieścił prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Nawiązująca do "afery taśmowej" z udziałem Jarosława Kaczyńskiego akcja ma za zadanie przyciągnąć inwestorów do Sosnowca i zachęcić do zakupu nieruchomości w rejonie ul. Ostrogórskiej i Rozwojowej. Cena wywoławcza to niespełna 11 milionów złotych.

– Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Sosnowcu w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej. Cena wywoławcza wynosi 10.715.715,00 zł netto. Otwarcie ofert nastąpi 14.02.2019 r. o godz. 12.00 – dowiadujemy się ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Arkadiusz Chęciński znany jest z umiejętnej zabawy mediami społecznościowymi i dystansu do siebie. W ostatnim czasie zasłynął przede wszystkim "poszukiwaniami dzbanów" odpowiedzialnych za akt wandalizmu w sosnowieckim parku oraz zamieszczeniem mema z własnym wizerunkiem, nawiązującym do serii memów z amerykańskim raperem Drake'iem.

Czy akcja promująca sprzedaż terenów przy Ostrogórskiej przyniesie spodziewany efekt? Póki co przede wszystkim przysparza prezydentowi Chęcińskiemu fanów wśród internautów.