Czytasz: Historia jak z filmu. Uprowadzili żonę biznesmena ze Śląska! [AKTUALIZACJA]

Historia jak z filmu. Uprowadzili żonę biznesmena ze Śląska! [AKTUALIZACJA]

Fałszywi policjanci, żona biznesmena i okup w wysokości... 5 mln zł! To nie filmowa fikcja. Taki scenariusz rozegrał się na Śląsku

Jak informuje radio rmf.fm do porwania 43-letniej żony prezesa spółki giełdowej ze Śląska, doszło w połowie listopada. W jakich okolicznościach?

AKTUALIZACJA: Porwanie żony biznesmena: Są zarzuty i areszt dla sprawców

Fałszywa kontrola drogowa

Porywacze przebrali się za policjantów z drogówki i stanęli przy jeden z głównych tras w okolicy Bielska-Białej. W momencie, gdy zauważyli auto 43-latki, wyciągnęli lizaka. „Kontrola” zakończyła się jednak wywleczeniem kobiety z auta.

1,2 miliona euro okupu

43-latka została uprowadzona. Porywacze szybko skontaktowali się z jej mężem. Zażądali 1,2 miliona euro. Jak informuje rmf.fm - okup został zapłacony, a kobietę uwolniono. Biznesmen zdecydował się jednak na powiadomienie o całej sytuacji policji.

wpadł szef i dwóch pomagierów 

Ta natychmiast rozpoczęła akcję poszukiwania przestępców. - Dotąd funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji udało się zatrzymać trzy osoby, w tym szefa grupy. Odzyskano również część pieniędzy z okupu – informuje radio.

w sprawę zaangażowano niemal 200 mundurowych

Jak podczas środowej konferencji prasowej podał Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, zatrzymani to mężczyźni w wielu 36, 43 i 52-lata. - Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego - zaznaczał komendant i dodawał, że w sprawę zaangażowanych było  niemal 200 policjantów z CBŚP, Komdendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Głównej Policji, kórzy w dzień i w nocy pracowało nad uwolnieniem porwanej kobiety. - Trafiła do domu trzeciego dnia po porwaniu. W dobrym stanie zdrowia, bez żadnych obrażeń fizycznych - podkreślał Jarosław Szymczyk. 

AKTUALIZACJA 13:00

W domu, gdzie przetrzymywali kobietę, znaleziono mundury

Sprawcy uprowadzenia: Grzegorz P, Janusz C. i Sławomir G. byli wcześniej znani policji. Dokonali już w przeszłości szeregu przestępstw. Na ich koncie są m.in. pobicia, rozboje czy obrót narkotykami. - Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych oraz wynajętego domu, w którym przetrzymywana była uprowadzona kobieta, ujawniono i zabezpieczono hełmy, kominiarki oraz odzież imitującą policyjny mundur, a także telefony, z których korzystali porywacze – informuje policja. W garażu na terenie posesji znajdował się również samochód, którym przewożona była 43-latka. Odzyskano również część pieniędzy przekazanych w ramach okupu. Ukrywał je jeden z zatrzymanych mężczyzn.

Próbował staranować radiowóz

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, prokurator ogłosił im zarzuty. Jeden z nich, który podczas zatrzymania staranował policyjny radiowóz. - Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy – poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej Beata Marczak – Zastępca Prokuratora Generalnego.

Czytaj więcej