Czytasz: Henryk Sawka prezentuje - wystawa

Henryk Sawka prezentuje - wystawa

Któż nie zna rysunków Henryka Sawki - satyryka i rysownika, który za pomocą swoich prac ukazuje w sposób żartobliwy ważne aspekty życia codziennego, problemy społeczne i sytuację polityczną?

Któż nie zna rysunków Henryka Sawki - satyryka i rysownika, który za pomocą swoich prac ukazuje w sposób żartobliwy ważne aspekty życia codziennego, problemy społeczne i sytuację polityczną? Teraz jego prace będzie można oglądać w Galerii Sztuki PKZ od 12 maja do 4 czerwca br. Wystawa stanowi imprezę towarzyszącą Festiwalowi Literackiemu Oblicza. Henryk Sawka - znakomity polski rysownik i satyryk.

Obecnie związany z Newsweekiem. Debiutował w tygodniku itd., przez kilkanaście lat był czołowym rysownikiem tygodników Wprost i Polityka. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: Złotej Szpilki i Złotego Medalu Satyrykonu, miłośnik tenisa i jeździectwa - Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu, wielokrotny juror przeglądów kabaretowych, m.in. krakowskiej PaKi.

Autor tekstów satyrycznych i parodii, założyciel zespołu Sawka Klezmer Band (teksty w języku rosyjskim i jidisz), autor felietonów radiowych SawkaFM i filmów rysunkowych Wstawki Sawki. Rysując korzysta z technik tradycyjnych („piórko i węgiel”) oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych (iPad). Jego oryginalne prace można zobaczyć w działającej pod patronatem Newsweeka galerii. Fan: koni huculskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody'ego Allena i Quentina Tarantino.

 

Czytaj więcej