Czytasz: Hala Gliwice: do trzech razy bez operatora

Hala Gliwice: do trzech razy bez operatora

“Przetarg na wybór dzierżawcy Hali Gliwice jest uznany za nierozstrzygnięty”.

Planowo inwestycja przy ul. Akademickiej w Gliwicach miała się zakończyć w połowie 2015 roku. Drugi z kolei przetarg ogłoszony w sierpniu 2016 został zakończony bez rozstrzygnięcia. Zainteresowane były trzy podmioty - GIG Sp., Wizja Multimedia oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (zarządca Spodka). Wygrany miałby zarządzać Halą Gliwice przez 10 lat. Nikt jednak wówczas nie złożył oferty. Ogłoszono kolejne postępowanie, które również zakończyło się fiaskiem.

- Przetarg na wybór dzierżawcy hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach jest uznany za nierozstrzygnięty – jedyna złożona oferta nie spełniła wymogów określonych w specyfikacji przetargowej - mówi Joanna Lenczowska, z biura rzecznika prasowego prezydenta Gliwic.

Wiadomo, że Hala będzie droższa o co najmniej 5 mln złotych. Zamiast zakontraktowanych 320 mln dla wykonawcy generalnego, firmy Mirbud, PWiK (spółka miejska, która jest odpowiedzialna za projekt) zapłaci 325 mln złotych. 

- Miastu zależy na tym, aby ta nowoczesna hala zarządzana była w jak najlepszy sposób. Ważne są więc warunki określające sposób realizacji tego zadania – korzystny dla miasta i przyszłych widzów. Jest kilka możliwych rozwiązań: halą może zarządzać albo podmiot zewnętrzny, albo ewentualnie spółka miejska. Dalsze decyzje w tej sprawie mają zapaść jak najszybciej - tłumaczy biuro prasowe.

Wykonawca ma zejść z placu budowy 30 czerwca. O otwarciu też nikt nie mówi, bo organizacja imprezy inaugurującej leżała po stronie operatora.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
32 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?