Czytasz: Hala Gliwice: do trzech razy bez operatora

Hala Gliwice: do trzech razy bez operatora

“Przetarg na wybór dzierżawcy Hali Gliwice jest uznany za nierozstrzygnięty”.

Planowo inwestycja przy ul. Akademickiej w Gliwicach miała się zakończyć w połowie 2015 roku. Drugi z kolei przetarg ogłoszony w sierpniu 2016 został zakończony bez rozstrzygnięcia. Zainteresowane były trzy podmioty - GIG Sp., Wizja Multimedia oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości (zarządca Spodka). Wygrany miałby zarządzać Halą Gliwice przez 10 lat. Nikt jednak wówczas nie złożył oferty. Ogłoszono kolejne postępowanie, które również zakończyło się fiaskiem.

- Przetarg na wybór dzierżawcy hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach jest uznany za nierozstrzygnięty – jedyna złożona oferta nie spełniła wymogów określonych w specyfikacji przetargowej - mówi Joanna Lenczowska, z biura rzecznika prasowego prezydenta Gliwic.

Wiadomo, że Hala będzie droższa o co najmniej 5 mln złotych. Zamiast zakontraktowanych 320 mln dla wykonawcy generalnego, firmy Mirbud, PWiK (spółka miejska, która jest odpowiedzialna za projekt) zapłaci 325 mln złotych. 

- Miastu zależy na tym, aby ta nowoczesna hala zarządzana była w jak najlepszy sposób. Ważne są więc warunki określające sposób realizacji tego zadania – korzystny dla miasta i przyszłych widzów. Jest kilka możliwych rozwiązań: halą może zarządzać albo podmiot zewnętrzny, albo ewentualnie spółka miejska. Dalsze decyzje w tej sprawie mają zapaść jak najszybciej - tłumaczy biuro prasowe.

Wykonawca ma zejść z placu budowy 30 czerwca. O otwarciu też nikt nie mówi, bo organizacja imprezy inaugurującej leżała po stronie operatora.

Czytaj więcej