Czytasz: Gwiazdy zachęcają: "porozmawiajmy o seksie"

Gwiazdy zachęcają: "porozmawiajmy o seksie"

Rusza kampania edukacyjna Anji Rubik. Polacy dowiedzą się jak rozmawiać o seksie. Gwiazdy chcą przyczynić się do wzrostu świadomości.

Aktorzy i aktorki, polityk, pisarka, blogerka, modelka, muzycy. Co ich łączy? Wszyscy będą rozmawiać o seksie. 

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania SEXED.PL

Pomysłodawczynią projektu jest Anja Rubik. Modelka chce, aby Polacy przestali traktować seks, jako temat tabu. Jak zaznacza, dzięki akcji, zakres wiedzy seksualnej Polaków wzrośnie.

W projekcie nie chodzi tylko o zwrócenie uwagi na trudności i różnego rodzaju blokady związane z rozmową na temat stosunku. To coś więcej. Publiczne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ma ułatwić młodzieży wejście w dorosłość. Rodzicom natomiast uświadomić, że ich wpływ jest niezwykle ważny. Czasem jedna rozmowa może zmienić bieg zdarzeń.

SEXED.PL - seks na pierwszym planie

Anja Rubki do projektu zaprosiła kilkanaście znanych i lubianych osobowości. W akcji wezmą udział: Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion oraz Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa i Roma Gąsiorowska. 

Gwiazdy w 60-sekundowych spotach będą mówić o swoich doświadczeniach dotyczących pierwszego razu, antykoncepcji czy zgody na seks. Kampania SEXED.PL dopiero wystartowała. W sieci można obejrzeć już dwa filmiki.

Pierwsze wideo pt. "Kto jej to powie" dotyczy rozmowy z dziećmi na temat zabezpieczeń. Ten trudny temat poruszył aktor Maciej Stuhr.

W kolejnym filmie wystąpiła Monika Brodka, która przypomina, że podczas stosunku każda ze stron powinna wyrazić zgodę na zbliżenie. - Zawsze możemy powiedzieć nie — zaznacza piosenkarka.

Kolejny film ukazał się już wczoraj. Wystąpiła w nim polska blogerka modowa - Maffashion. Julia Kuczyńska opowiedziała o sposobach antykoncepcji.

Czytaj więcej