Czytasz: Gwiazdy muzyki zjadą na Śląsk

Gwiazdy muzyki zjadą na Śląsk

Sobota będzie dniem muzycznym. Jakie koncerty zaplanowano na dzisiejszy wieczór?

Trudno uwierzyć, że Andrzej Piaseczny śpiewa dla nas już od 25 lat! Ale to prawda i 2017 to dla Piaska rok pełen wspomnień. Ćwierć wieku mija od jego debiutu scenicznego. Z okazji 25-lecia odbędziemy muzyczną podróż sentymentalną przez lata, które spędziliśmy razem z artystą.

W programie koncertu znajdą się utwory z początków kariery Andrzeja z zespołem Mafia („Noce całe“, „Imię deszczu“), jak również te znane ze współpracy z Robertem Chojnackim („Niecierpliwi“, „Prawie do nieba“) czy Sewerynem Krajewskim („Chodź, przytul, przebacz“, „Śniadanie do łóżka“).

Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek i premierowych utworów z najnowszej płyty wokalisty, która ukazała się w październiku tego roku.

Artyście na koncertach będzie towarzyszył zespół muzyków, z którymi Piaseczny współpracuje od lat, poszerzony między innymi o kwartet smyczkowy i instrumenty perkusyjne.

Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Bilety kosztują 139, 159 oraz 179 zł.

Kasia Moś, Aukso i przyjaciele zagrają podczas koncertu na dużej sali NOSPR

Kasia Moś, reprezentantka Polski na tegorocznym 62. Konkursie Piosenki Eurowizji zaprasza w muzyczną podróż, w czasie której zaprezentuje swój dorobek artystyczny. Pojawią się utwory z płyty „Inspination” oraz nowe kompozycje zapowiadające kolejny album, który będzie miał swoją premierę w przyszłym roku.

Kasi na scenie będzie towarzyszyć zespół i orkiestra AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia (prywatnie – ojca wokalistki), a wśród muzyków znajdą się skrzypek Mateusz Moś (brat Kasi), pianista Mateusz Kołakowski, gitarzysta Maciek Magnuski i perkusista Wojciech Fedkowicz. Usłyszymy m.in. Addiction, Experience, czy Zatracam się.  Nie zabraknie oczywiście utworu Flashlight, który podbił serca jury decydującego o wyborze polskiego reprezentanta na Eurowizję i miliony fanów tego konkursu, podziwiających występ Kasi w Kijowie.

Do udziału w koncercie w NOSPR artystka zaprosiła gości specjalnych: Józefa Skrzeka, polskiego multiinstrumentalistę, wokalistę i kompozytora, jednego z członków kultowego zespołu SBB, fiński duet Norma John, reprezentujący Finlandię na tegorocznej Eurowizji oraz Kubę Badacha, wokalistę, instrumentalistę, kompozytora, aranżera, producenta muzycznego; lidera zespołu Poluzjanci (dawniej Polucjanci) oraz członka grupy The Globetrotters.

Koncert odbędzie się w sobotę o godz. 19:30 w katowickim NOSPRze. Bilety w cenie 35-60 zł. 

Czytaj więcej