Czytasz: Gwiazdowski zakłada partię

Gwiazdowski zakłada partię

Robert Gwiazdowski ogłosił dziś powstanie nowego ruchu politycznego. Czego chce "Polska Fair Play"?

Polski prawnik, komentator polityczny i gospodarczy oraz ekspert podatkowy Robert Gwiazdowski ogłosił dziś na konferencji prasowej powołanie nowego ruchu politycznego, pod nazwą Polska Fair Play.

- Państwo gra z nami nie fair. Zarabiamy średnio 5 tys. zł, a mamy z tego 3 tys., państwo zabiera 2 tys. To nie jest fair. Młodzi ludzie chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Zakładają firmy, ale państwo każe im płacić 1,3 tys. zł, zanim cokolwiek zarobią. To nie fair. Nasze partie nie robią nic, tylko się podszczypują - tłumaczył nazwę formacji Gwiazdowski.

To debiut Roberta Gwiazdowskiego w takiej roli. Na co dzień jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, Szefem Komisji Podatkowej Centrum im. Adama Smitha oraz arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Wejście do polityki zapowiadał już w styczniu. Ostatnie tygodnie poświęcił na spotkania z sympatykami.

- Zainteresowanie tym projektem przerosło moje najśmielsze oczekiwania - powiedział Gwiazdowski. Na stronie internetowej poparło go 15 tysięcy osób. Jego inicjatywa ma się opierać na Bezpartyjnych Samorządowcach oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lewiatan. To już druga formacja, jaka pojawiła się na polskiej scenie politycznej w nowym roku. Przed Robertem Gwiazdowskim, z własną partią zadebiutował Robert Biedroń, powołując do życia Wiosnę. Według najnowszych sondaży, Wiosna może liczyć na czternastoprocentowe poparcie. Jak będzie z Polską  Fair Play?