Czytasz: Grupa Magic Squad pod okiem policji!

Grupa Magic Squad pod okiem policji!

Z grupy na Facebooku zniknęły już nieodpowiednie treści. Problem jednak pozostał.

 - Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach nie prowadzi postępowania, które dotyczyłoby grupy Magic Squad – informuje Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy komendy.


Nowara zapewnia, że policjanci przejrzeli wczoraj treści publikowane w grupie, ale nie dopatrzyli się w nich niczego, co mogłoby wzbudzić ich podejrzenia.

MAGIC SQUAD. SKANDALICZNA GRUPA MŁODYCH NA FACEBOOKU!

Niestosowne treści w messengerze

Przypomnijmy bowiem, że Facebook poinformował, że zapoznał się z grupą i znalazł w niej treści nieodpowiednie, po czym je usunął.

Być może właśnie dlatego policja nie dopatrzyła się w grupie niczego niestosownego. Rzecznik podkreśla jednak, że policjanci przyznali, że w grupie działa wiele podstron i każdą z nich należałoby sprawdzić osobno. Ponadto niestosowne treści młodzież może przesyłać sobie w messengerze, a te nie są już widoczne publicznie.

Młodzież myślała, że jest śledzona

Wojewódzka policja nie otrzymała też dotychczas żadnych zgłoszeń dotyczących grupy, choć jej członkowie byli przekonani, że od dwóch miesięcy są przez policję monitorowani.

Przypomnijmy, że moderatami strony są osoby z Katowic. Jeszcze w środę na grupie liczącej prawie 600 tys. osób, wśród których większość to osoby nastoletnie, udostępnione były wulgarne i niebezpieczne treści, dotyczące m.in. samobójstw. Do grupy dołączyć może praktycznie każdy, wystarczy wysłać prośbę o dołączenie i się przywitać.