Czytasz: Groźny wypadek na stoku w Wiśle

Groźny wypadek na stoku w Wiśle

Dwóch mężczyzn spadło z wyciągu.

 

Z wyciągu krzesełkowego w Soszowie spadło dwóch mężczyzn, poinformował podkomisarz Rafał Domagała, rzecznik policji w Cieszynie. Do groźnego wypadku na stoku w Wiśle doszło przed godziną 8:00. Mężczyźni to pracownicy wyciągu, którzy jechali na zmianę w pracy. Był to pierwszy przejazd, tzw. techniczny. Pracownicy jak zwykle sprawdzali sprawność wyciągu, zanim zaczną z niego korzystać turyści. Jechali z dołu w trójkę. Jeden zdołał się utrzymać, dwóch niestety spadło z bardzo dużej wysokości na twarde podłoże. Mają bardzo poważne obrażenia. Ciężko ranne osoby zostały przetransportowane śmigłowcami do szpitala w Bielsku-Białej. a stąd do szpitali w Sosnowcu i Piekarach Śląskich. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z wiślańskiego komisariatu.

 

 

Wypadek na stoku w Wiśle: dwóch rannych

Ratownik dyżurny grupy beskidzkiej GOPR powiedział, że wezwano do poszkodowanych śmigłowce ratunkowe z Gliwic i Krakowa. Mężczyźni, to mieszkańcy Wisły w wieku 33 i 50 lat. Z 50-letnim pracownikiem nie było kontaktu, był nieprzytomny. Drugi, 33-letni po jakimś czasie odzyskał przytomność, ma połamane nogi i uraz kręgosłupa. Obaj są w ciężkim stanie. 

Pierwsze ustalenia przyczyn wypadku

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło chwilę po ruszeniu z dolnej stacji. Na kanapie siedzieli trzej pracownicy stacji narciarskiej, którzy mieli wykonać tzw. przejazd kontrolny. W pewnym momencie wyciąg krzesełkowy zaczepił o specjalną siatkę zabezpieczającą, znajdującą się przy dolnej stacji.  Siatka była podniesiona na czas przejazdu ratraków śnieżnych. Nie została opuszczona przed uruchomieniem wyciągu. Pracownicy ośrodka byli trzeźwi. 

 Kolejny wypadek w Wiśle

To kolejny nieszczęśliwy wypadek w Wiśle tej zimy. W połowie stycznia 9-letni narciarz spadł z wyciągu krzesełkowego w ośrodku Klepki. Świadkowie podali, że chłopiec spadł z wysokości 10 m. Na szczęście nic mu się nie stało, gdyż upadek zamortyzowała gruba warstwa śniegu. Tragiczny wypadek w Wiśle wydarzył się 21 stycznia. 20-letni narciarz przewrócił się zjeżdżając w ośrodku Cieńków. Został przewieziony do szpitala w Krakowie, gdzie zmarł.

 

Czytaj więcej