Czytasz: Groziła, że skoczy z wiaduktu

Groziła, że skoczy z wiaduktu

W Cieszynie wstrzymano ruch samochodów i wezwano policyjnych negocjatorów.

Młoda kobieta weszła na wiadukt na ul. Katowickiej, który stoi nad trasą S52. Dziewczyna przeszła przez barierki i zawisła nad drogą ekspresową w Cieszynie. Na szczęście jej próbę zauważył jeden z kierowców i wezwał policję. 

Wstrzymano ruch tą trasą i wezwano policyjnych negocjatorów. Ci przekonali dziewczynę, żeby wróciła za barierki. Policja nie podaje szczegółów akcji. Dziewczynę udało się uratować. Przywrócono także ruch trasą S52. 

PRÓBY SAMOBÓJCZE W WOJ. ŚLĄSKIM

W województwie śląskim średnio cztery osoby dziennie próbują odebrać sobie życie. Zbyt wielu się to udaje. Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazuje samobójstwo jako drugą najczęstszą przyczynę śmierci osób między 15 a 29 rokiem życia. Jak mówi prof. Małgorzata Janas-Kozik podobnie jest już także w naszym kraju.

- W Polsce to tendencja rosnąca. Samobójstwa przesunęły się z trzeciej na drugą pozycję przyczyn zgonu młodzieży - mówi prof. Małgorzata Janas-Kozik, ordynator Oddziału Psychiatrii Wieku Rozwojowego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.
Na każdą śmierć przypada 20 przypadków prób targnięcia się na własne życie. Te z kolei często prowadzą do trwałego inwalidztwa oraz niepotrzebnego cierpienia osoby podejmującej próbę i jej bliskich.

POMOC I WSPARCIE

Wszelkich informacji o możliwym wsparciu i pomocy dla osób w trudnej sytuacji można anonimowo znaleźć na stronie www.pokonackryzys.pl

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym: 116 123