Czytasz: Groził byłej żonie, a potem 200 zł chciał podarować policji

Groził byłej żonie, a potem 200 zł chciał podarować policji

Nie tylko za groźby karalne, ale też korupcyjną propozycję odpowie 57-letni sosnowiczanin. Policję na pomoc wezwała jego była żona.

Byli rozwiedzeni, ale mężczyzna z domu 56-letniej, byłej partnerki wciąż nie chciał się wyprowadzić. Wszczynał za to awantury, zwłaszcza po alkoholu. Kobieta wezwała policję, bo tego wieczoru mężczyzna był wyjątkowo krewki. - Funkcjonariusze próbowali wpłynąć na 57-latka, ten jednak nie miał zamiaru się uspokoić. Mundurowi podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień – relacjonuje oficer dyżurny policji w Sosnowcu.

W momencie, gdy mężczyzna trafił już do radiowozu, nagle spokorniał. - I próbował powstrzymać interweniujących policjantów przed przewiezieniem go do izby wytrzeźwień. Zaproponował im 200 zł łapówki – dodaje dyżurny.

Mężczyzna nie przyjął do wiadomości informacji policjantów, że tego rodzaju zachowanie jest przestępstwem. Za złożenie korupcyjnej propozycji został więc zatrzymany. Kiedy wytrzeźwiał przedstawiono mu zarzuty korupcji i gróźb karalnych kierowanych pod adresem byłej małżonki. Grożą mu 2 lata więzienia.

Czytaj więcej