Czytasz: Gowin w Katowicach: „Nie lubię rewolucji”

Gowin w Katowicach: „Nie lubię rewolucji”

- Jestem konserwatystą, rewolucji nie lubię - przyznał na otwarcie Europejskiego Kongresu MŚP minister Jarosław Gowin. - Lubię tylko jedną – technologiczną – dodał po chwili.

Katowice we wtorek stały się polską stolicą biznesu. Wszystko za sprawą siódmej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który organizuje katowicka Regionalna Izba Gospodarcza. Na 5 tysiącach metrów kwadratowych w hali MCK wystawiają się ci najważniejsi.

- Gratuluję prezesowi Tadeuszowi Donocikowi (red: prezes RIG) i chylę czoła przed osiągnięciami i ciężką pracą polskich przedsiębiorców. To im Polska zawdzięcza największe osiągnięcia po 1989 roku – mówił jeden z głównych gości otwarcia tegorocznego EKMŚP – Jarosław Gowin.

CZYTAJ TAKŻE: KATOWICE MIEJSCEM SPOTKAŃ WIELKIEGO BIZNESU

- Jestem konserwatystą, nie lubię rewolucji. Jest tylko jedna, która mnie cieszy – to ta technologiczna – zaznaczał wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki. Zwrócił się też do śląskich przedsiębiorców: - Jesteście solą tej ziemi – parafrazował.

Zainaugurowany w środę Europejski Kongres MŚP to jedna z największych imprez tego typu w całej Polsce. W tym roku Katowice odwiedzić na ponad 6 tysięcy gości z 30 krajów świata. Mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, pochwalenia się innowacyjnymi rozwiązaniami, zawiązania kontaktów handlowych. Imprezie towarzyszą Targi Biznes Expo.

Kongres potrwa do piątku włącznie.

Silesion.pl jest głównym patronem medialnym wydarzenia. 

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
2 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
2 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
5 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
7 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.