Czytasz: Gowin w Katowicach: „Nie lubię rewolucji”

Gowin w Katowicach: „Nie lubię rewolucji”

- Jestem konserwatystą, rewolucji nie lubię - przyznał na otwarcie Europejskiego Kongresu MŚP minister Jarosław Gowin. - Lubię tylko jedną – technologiczną – dodał po chwili.

Katowice we wtorek stały się polską stolicą biznesu. Wszystko za sprawą siódmej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który organizuje katowicka Regionalna Izba Gospodarcza. Na 5 tysiącach metrów kwadratowych w hali MCK wystawiają się ci najważniejsi.

- Gratuluję prezesowi Tadeuszowi Donocikowi (red: prezes RIG) i chylę czoła przed osiągnięciami i ciężką pracą polskich przedsiębiorców. To im Polska zawdzięcza największe osiągnięcia po 1989 roku – mówił jeden z głównych gości otwarcia tegorocznego EKMŚP – Jarosław Gowin.

CZYTAJ TAKŻE: KATOWICE MIEJSCEM SPOTKAŃ WIELKIEGO BIZNESU

- Jestem konserwatystą, nie lubię rewolucji. Jest tylko jedna, która mnie cieszy – to ta technologiczna – zaznaczał wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki. Zwrócił się też do śląskich przedsiębiorców: - Jesteście solą tej ziemi – parafrazował.

Zainaugurowany w środę Europejski Kongres MŚP to jedna z największych imprez tego typu w całej Polsce. W tym roku Katowice odwiedzić na ponad 6 tysięcy gości z 30 krajów świata. Mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, pochwalenia się innowacyjnymi rozwiązaniami, zawiązania kontaktów handlowych. Imprezie towarzyszą Targi Biznes Expo.

Kongres potrwa do piątku włącznie.

Silesion.pl jest głównym patronem medialnym wydarzenia. 

Czytaj więcej