Czytasz: Gowin ogłosił nazwę nowej partii

Gowin ogłosił nazwę nowej partii

Gowin: nasze porozumienie jest porozumieniem na rzecz rozwoju samorządności.


Nasze Porozumienie to porozumienie na rzecz rozwoju polskiej samorządności; utworzymy radę samorządową, która zajmie się reformą samorządów, a oprócz niej radę programową i radę ds. gospodarczych - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin na Kongresie Polskim Razem.

Gowin zapowiedział wcześniej, że nazwa nowego ugrupowania to właśnie Porozumienie.

Gowin wskazał, że wśród zaproszonych na sobotni kongres gości jest wielu prezydentów miast "z wielkim doświadczeniem i dorobkiem". "Nasze Porozumienie to jest także porozumienie na rzecz rozwoju polskiej samorządności" - zapowiedział. Podziękował też "wszystkim polskim samorządowcom".

Jak mówił, na pewno po najbliższych wyborach samorządowych trzeba będzie zasiąść do rozmów na temat kolejnego etapu reformy samorządowej. "Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy wielu samorządowców i takich, którzy należą do naszego ugrupowania i takich, dla których jedyną partią jest, w cudzysłowie partią, była i będzie ich mała ojczyzna, miasto czy wieś" - mówił.

"Wokół naszego ugrupowania utworzymy radę samorządową, która weźmie na siebie ciężar wypracowania zrębów dalszej reformy samorządowej" - zapowiedział Gowin. Jak dodał, że na czele rady stanie prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

"Chcemy się wsłuchiwać w głos samorządowców, ale także głos wszystkich Polaków. Dlatego obok rady samorządowej powołamy jeszcze dwie inne rady: one będą skupiały i przedstawicieli naszej partii, i bezpartyjne autorytety. Do współpracy w radzie programowej, którą kierować będzie Zbigniew Gryglas, zapraszamy wybitnych naukowców, wybitnych ekspertów, a o radę w sprawach gospodarczych poprosimy czołowych polskich przedsiębiorców" - dodał wicepremier.

Zdaniem Gowina te rady mają wypracować koncepcją "nowego, szybkiego, dynamicznego" rozwoju Polski. (PAP)

Czytaj więcej