Czytasz: Gotowi na mundial? Śląskie stawia na strefy kibica

Gotowi na mundial? Śląskie stawia na strefy kibica

Mistrzostwa wśród kibiców i futbol na wielkich telebimach. Jest w czym wybierać.

Już 14 czerwca inauguracja piłkarskich zmagań w Rosji. Gdzie będzie można oglądać mecze Polaków oraz pozostałe mecze mistrzostw świata? Oczywiście w telewizji, ale jeśli zależy nam na prawdziwie piłkarskich emocjach (i nie wybieramy się do Rosji, aby oglądać zmagania na żywo), warto odwiedzić strefy kibica. Będzie się działo w woj. śląskim. Zobaczcie gdzie.

Mundial 2018: kiedy mecze Polaków?

19 czerwca pierwszy mecz Polaków w grupie H. Biało-czerwoni zmierzą się  o godz. 17:00 z Senegalem, 24 czerwca o godz. 20:00 zagrają z Kolumbią, a 29 czerwca o godz. 16:00 z Japonią.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem?  

1. Strefa kibica w Gliwicach - Arena Gliwice

To ma być największa strefa kibica w regionie. Przy Akademickiej 50 w Arenie Gliwice podczas każdego meczu może zasiąść nawet 8 tys. kibiców. Do ich dyspozycji będzie 140-sto metrowy telebim. Będą konkursy, a także gastronomia. Strefa kibica w Gliwicach będzie otwarta na godzinę przed meczami Polaków na Mundialu w Rosji, czyli 19 i 28 czerwca i na dwie godziny przed meczem rozgrywanym 24 czerwca. Bilety wstępu na każdy z meczy kosztuje 10 zł. Wejściówki do kupienia przez stronę www.ebilet.pl.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem?

2. Strefa kibica w Dąbrowie Górniczej - Fabryka Pełna Życia

Wyjątkowa strefa kibica na Mundial 2018 powstanie w opuszczonej dąbrowskiej fabryce obrabiarek. Będą trybuny i wielki telebim, punkty gastronomiczne. W odróżnieniu od gliwickiej strefy, w Dąbrowie będzie można zobaczyć każdy mecz mistrzostwa świata w Rosji.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem? 

3. Strefa kibica w Sosnowcu - Górka Środulska

Strefa kibica po sąsiedzku także w Sosnowcu. Zlokalizowana zostanie na Górce Środulskiej. Zobaczymy tam wszystkie mecze Polaków oraz pozostałe mundialowe zmagania w Rosji.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem? 

4. Strefa kibica w Częstochowie - Plac Biegańskiego

Za darmo mecze zobaczymy także w Częstochowie, na placu Biegańskiego. W tamtejszej strefie do dyspozycji kibiców będzie 300 miejsc na trybunie i 200 na leżakach. W sumie strefa pomieści ok. 1000 kibiców. Będzie też telebim o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Strefa kibica w Częstochowie pokaże wszystkie mecze transmitowane przez TVP. Kibice będą mogli skorzystać z gastronomii, a dzieci - z atrakcji dodatkowych, m.in. piłkarzyków.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem? 

5. Strefa kibica w Bielsku-Białej - obok Stadionu Miejskiego

Bielsko-Biała zaszalało, na Mundial 2018 przygotowywane są trzy strefy kibica, w tym dla dzieci. Powstają obok Stadionu Miejskiego, będzie można tam zobaczyć każdy mecz mistrzostw. Strefa kibica w Bielsku będzie otwarta od 14 do 15 lipca, wejście - na pół godziny przez każdym spotkaniem. Będą dostępne także stoiska gastronomiczne.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem?  

6. Strefa kibica w Rybniku - Kampus

999 miejsc siedzących czeka na kibiców na terenie Kampusu w Rybniku. Będzie telebim podwieszony na scenie, na którym pokazane zostaną wszystkie mecze mistrzostw. Strefa gastro zaoferuje m.in. jedzenie z grilla i przekąski. Będa także ogródki piwne. Dodatkowe atrakcje to m.in.: turniej dzikich drużyn, imprezy dla rodzin, dla mam fitness z instruktorem, rozgrywki piłkarskie dla dzieci w miasteczku dmuchanym.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem?  

7. Strefa kibica w Katowicach - Rynek

Wszystkie mecze tegorocznego Mundialu pokaże strefa kibica na Rynku w Katowicach. Pomieści do tysiąca osób, dla 400 z nich będą dostępne miejsca siedzące. Będą także punkty gastronomiczne. Wielki telebim zostanie ustawiony pod Skarbkiem.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Śląskiem?  

8. Strefa kibica w Zabrzu - Arena Zabrze

Ok. tysiąca osób będzie mogło oglądać mecze w strefie kibica w Zabrzu. Pokazane zostaną na czterech (dwa większe i dwa mniejsze) ekranach. Zobaczymy tam wszystkie mecze Polaków, ćwierćfinały, półfinały i finał. Strefa zostanie otwarta na 2 h przed każdym meczem i będzie podzielona na dwie części. Pierwsza na promenadzie zewnętrznej (na placu wejściowym za kasami) - tam odbywać się będą konkursy, a druga wewnątrz stadionu na promenadie wewnętrznej, wejściem nr 1 - tam będziemy oglądać mecze.

Gdzie oglądać Mundial 2018 w pubach w Śląskiem?

Mistrzostwa świata w Rosji będziemy mogli zobaczyć również w barach. Wiele z nich specjalnie przygotowuje się na wspólne kibicowanie. W naszym regionie to chociażby:

  • Boom Barr - Mielęckiego 6, Katowice
  • City Pub - 3 Maja 23, Katowice
  • Lorneta z Meduzą - Mariacka 5, Katowice
  • Piwiarnia Warki - Mariacka 6, Katowice oraz Powstańców 1/1, Chorzów
  • Niebo Pub - Raciborska 11, Katowice
  • Ministerstwo Śledzia i Wódki - św. Barbary 12, Zabrze
  • Irish Pub - Plac Baczyńskiego, Tychy
  • Podwórko - Łużycka 16, Gliwice