Czytasz: Górnik Zabrze w Ekstraklasie!

Górnik Zabrze w Ekstraklasie!

Górnik Zabrze dzięki zwycięstwu nad Wisłą Puławy 1:0 wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zabrzanie przed ostatnią serią znajdowali się w komfortowej sytuacji. Zwycięstwo dawało im awans, dlatego w Puławach od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. Upragniony gol padł już  w 21. minucie gry. Strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana popisał się Igor Angulo i golkiper Wisły mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki.

Od tego momentu drużyna Marcina Brosza kontrolowała przebieg  wydarzeń, nie pozwalając swoim rywalom rozwinąć skrzydeł. I choć w drugiej połowie gospodarze potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, nie zdołali pokonać Tomasza Loski.

Dla Górnika jest to powrót do LOTTO Ekstraklasy po jednym sezonie spędzonym w  Nice 1 lidze. Choć rozpędzali się powoli, a rok zaczynali dopiero na ósmej pozycji, świetną postawą na wiosnę zapewnili sobie upragniony awans. Triumfalny marsz rozpoczęli 6 maja, rozbijając Chojniczankę Chojnice 6:1. Od tego czasu wygrali pięć kolejnych meczów, co pozwoliło im cieszyć się w Puławach z powrotu do krajowej elity.