Czytasz: Tego nie można przegapić. Duży stok działa!

Tego nie można przegapić. Duży stok działa!

Na tę wiadomość czekali nie tylko sosnowieccy narciarze. W środę na środulskiej górce ruszyły wszystkie wyciągi. W tym najdłuższa 360-metrowa trasa zjazdowa.

Przez ostatnie lata operator sosnowieckiej górki na Środuli miał pecha. Zimy były zbyt łagodne, by nawet sztucznie naśnieżać tutejsze trasy. W efekcie zamiast zysków, były straty, a infrastrukturę trzeba było utrzymać. W tym roku warunki dopisują. - Uruchomiliśmy wszystkie wyciągi – poinformował w środę zarządca stoku.

Zjazd z samej góry

Tzw. mały i średni stok wystartowały już kilka dni temu. Krótsze trasy udało się dośnieżyć z pomocą armatek, ale miłośnicy nart i snowboardów czekali na możliwość szusowania z najdłuższej, 360-metrowe trasy. Wreszcie się pojawiła. - Warto z niej skorzystać, bo w ubiegłym roku działała tylko przez kilka dni – zaznacza Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu miasta.

Pod okiem kamery

Jak długo duży stok czynny będzie w tym roku? Wszystko zależy od pogody. Warunki na wszystkich trzech trasach zjazdowych w środę były bardzo dobre. Sytuację na bieżąco śledzić można na www.stoksrodula.pl., m.in. dzięki kamerkom internetowym. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych obiekt będzie czynny w godzinach 10-22.

Za karnet z dziesięcioma zjazdami po dużym stoku zapłacimy tu 18 zł (od poniedziałku do piątku) oraz 22 zł (w weekendy i święta). Szusowanie po małym i średnim stoku jest tańsze. Za dziesięć zjazdów zapłacimy odpowiednio 8 i 10 zł. Na miejscu działa też wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Czytaj więcej