Czytasz: Gorillaz w Polsce. Zagrają w Katowicach!

Gorillaz w Polsce. Zagrają w Katowicach!

Legendarna grupa Gorillaz zagra dwa koncerty w Polsce. Muzycy wystąpią w Warszawie i Katowicach

Występy Gorillaz w Polsce są częścią eksluzywnego mini-touru zespołu, w ramach którego goryle odwiedzą Polskę, Węgry i Niemcy. Koncert Gorillaz w Warszawie odbędzie się 14 czerwca, a w Katowicach - 18 czerwca. 20 kwietnia ma premierę aplikacja The Lenz, która pozwoli wejść do świata Gorillaz.

The Lenz daje szansę przenieść się do świata wirtualnego, w którym żyją członkowie uwielbianego zespołu. Przy użyciu AR (rozszerzonej rzeczywistości) aplikacja zamieni wszystko o magentowym kolorze w eksluzywny kontent od Gorillaz. Od wyjątkowych artworków Jamiego Hewletta, nagrań na żywo z występów zespołu po nowe utwory z nadchodzącego „Humanz” – wszystko to zobaczycie dzięki The Lenz.

Bilety na koncerty Gorillaz w Polsce będzie można kupić poprzez aplikację www.electronicbeats.pl. Już wkrótce także premiera nowego albumu Gorillaz. Płytę "HUMANZ" będzie można nabyć już 28 kwietnia.


Gorillaz to wirtualny zespół tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych.

Stworzony został przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998. Zespół Gorillaz zadebiutował minialbumem Tomorrow Comes Today, singlem „Clint Eastwood” i płytą LP Gorillaz.

Zespół Gorillaz cechuje nietypowy, wirtualny image. Członkowie nigdy nie pokazują się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród.

W roku 2005 na rozdaniu nagród MTV Europe Music Awards 2005 w Lizbonie (Portugalia) zespół Gorillaz zdobył nagrodę dla najlepszego zespołu. Nominowany był dodatkowo w kategorii Najlepszy Wideoklip oraz Najlepsza Piosenka za Feel Good Inc..

Czytaj więcej