Czytasz: Górale pomogą mu pokonać chorobę

Górale pomogą mu pokonać chorobę

Tomek zawsze był pełen energii. Do czasu. We wrześniu tego roku zauważył, że traci na wadze. Chudł w oczach, a na obojczyku wyczuł guzka...

Wszędzie go jest pełno. Wśród górali nie ma nikogo, kto nie lubiłby ,,Buliego". To wyjątkowo pozytywna osoba - opowiada Kasia, koleżanka Tomka. 

,,Buli", a właściwie Tomek Iwanow swoją przygodę z folklorem zaczął w zespole dziecięcym "Romanka", a następnie w Zespole Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki w Milówce. To tam nauczył się grać na skrzypcach i heligonce. Był zresztą wielokrotnie nagradzany, m.in. na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Założył kapelę Grapa, gdzie gra do teraz.

Tomek zawsze był pełen energii. Do czasu. We wrzesniu tego roku zauważył, że traci na wadze.  Chudł w oczach, a na obojczyku wyczuł guzka. Z dnia na dzien jego samopoczucie ulegalo znacznemu pogorszeniu. Stracił energię, miał coraz mniej siły. Zaczęły się wizyty u lekarzy i badania. Początkiem października Tomek trafil do szpitala z dużą anemią, natychmiast została mu przetoczona krew. Robiono dalsze badania, a wyniki był coraz gorsze.

Po wykonaniu wszystkich badań postawiono diagnoze: płaskonabłonkowy rak przełyku z naciekiem żoładka i przerzutem do węzła nadobojcza. Aktualnie Tomek przebywa w szpitalu.

Najpierw radioterapia, a potem chemia - mówią lekarze.

Leczenie tego typu raka nie jest ani łatwe, ani tanie. Wymaga wielkiej siły, dlatego przyjaciele i rodzina postanowili mu pomóc. Zorganizują koncert charytatywny dla Tomka "Buligo" Iwanowa. To będzie wielka impreza z góralskim przytupem.  Zagrają: Piersi, Golec uOrkiestra, Pieczarki, Sokoły, Vasyl Junior, Whisky, NeoKlez, kapele góralskie. W programie rownież liczne licytacje.
Bilety cegiełki w cenie 50zł do nabycia w MCK-u w Żywcu. Całość zebranej kwoty zostanie przekazana choremu na nowotwór Tomkowi, co znacznie pomoże mu w walce z chorobą. 

Koncert dla Tomka "Buligo" Iwanowa - KLIK


22 listopada w godzinach 18:00 - 22:00
Żywiec, Miejskie Centrum Kultury

Czytaj więcej