Czytasz: Gorąco wam? Nowe tramwaje będą miały klimatyzację

Gorąco wam? Nowe tramwaje będą miały klimatyzację

Takiego udogodnienia jeszcze nie było. - 45 pojazdów, które chcemy zakupić, będzie wyposażonych w klimatyzację – zapewniają w Tramwajach Śląskich.

Z takiej informacji ucieszy się pewnie niejeden pasażer. Zwłaszcza latem, gdy żar leje się z nieba. Tramwaje Śląskie zapowiedziały bowiem, że szykują się do ogłoszenia przetargu na zakup nowych pojazdów. - Dokładnie 45, wszystkie będą klimatyzowane – zapowiada Andrzej Zowała, rzecznik prasowy spółki.

Jak podał PAP, ogłoszenia o przetargu pojawiły się na stronie internetowej spółki w minioną sobotę. - Choć w opisie przedmiotu zamówienia one są opisane w taki sposób, że może się wydawać, że ta część pasażerska nie jest klimatyzowana – nie jest tak. Po raz pierwszy tramwaje zamawiamy z urządzeniami klimatyzacji - powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Zowada.

Zakup nowym pojazdów to część ogromnej inwestycji. W ramach szacowanej na ok. 885 mln zł unijnej modernizacji infrastruktury tramwajowej w aglomeracji katowickiej. Projekt zakłada remont ponad 100 kilometrów torowisk, budowę dodatkowych 20 kilometrów linii a także stworzenie połączenia tramwajowego między Sosnowcem a Katowicami.

PAP podaje, nowe tramwaje pojawić mają się na naszych torach do 2020 roku.

Czytaj więcej