Czytasz: Google Doodle na Halloween
Co założyć na imprezę Halloweenową? Podpowiada duszek Jinx.

W zeszłym roku bohaterem Google Doodle z okazji Halloweenu był kot Momo, który bronił Kociej Akademii Magicznej. W tym roku, kot miał się przebrać za ducha, ale twórcy uznali, że ta historia byłaby zbyt romantyczna. Postawili więc na prawdziwego ducha.

Halloween 2017 Google Doodle

Za kogo przebierze się Jinx? Podczas, gdy znajomi biegną na imprezę Halloweenową, duszek nie wie, co na siebie założyć. Tak zaczyna się animacja, którą Google Doodle przygotowało z okazji dzisiejszego święta. Jinx będzie czarownicą? Mumią? Wampirem, wróżką, klaunem? A może… duchem? Zostanie sobą i zyska uznanie wśród przyjaciół i dołączy do grupy.

Zobacz Google Doodle na Halloween 2017:

Halloween obchodzony jest 31 października, najhuczniej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. To najbardziej popularne, po Bożym Narodzeniu, święto na świecie.

W Polsce pojawiło się w latach 90. i ciągle wzbudza wiele kontrowersji. Posłowie PiS uważają, że ministerstwo edukacji powinno zablokować organizowanie imprez Halloweenowych w szkołach. Temu świętu sprzeciwia się także Kościół, nazywając je pogańskim zwyczajem niezgodnym z naszą kulturą i tradycją.

Halloween 2017 Google Doodle - wideo:

Czytaj więcej